Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Ćwiczenia Powiatowe Służb Ratowniczych MAN-2017

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Spotkanie z kapitułą nagrody "Koziołka 2016"

Szóstego kwietnia 2017 roku, trójka przedstawicieli Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice miała okazję po raz kolejny uczestniczyć w spotkaniu z kapitułą nagrody "Koziołka", podczas którego przedstawiciele organizacji i instytucji realizujących projekty spójne z założeniami programu "Bezpieczne Świętokrzyskie" przedstawili swoje dokonania. Prezentacje działań podejmowanych przez HGR Starachowice wspólnie z różnymi partnerami publicznymi i społecznymi, realizowanymi w kilku obszarach przedstawił szef naszej grupy Tomasz Łebek

 

Festiwal piosenki "HARCOGRANIE"

 

 

 

 

 

 

Szkolenie kadry pedagogicznej Akademii Przedszkolaka

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy

 

X Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze z "Pierścieniem Przyjaźni"

X Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze organizowane przez naszą Grupę we współpracy z wieloma instytucjami zwyciężyły w kategorii "Impreza Roku" w plebiscycie "Pierścienie Przyjaźni 2016" .Nagrodę wręczył nam prezydent Starachowic Marek Materek w asyście dyrektor SCK Anety Kordasiewicz. Nagroda jest dla nas bardzo cennym wyróżnieniem bo nasze zawody rywalizowały z takimi  wydarzeniami jak festiwal piosenki "Harcogranie", Rajd "Jędrusiowy" czy Gra "Cichociemni" tym bardziej że zawody otrzymały zdecydowaną większość głosów oddanych na poszczególnych kandydatów.

 

Było to już drugie wyróżnienie które otrzymaliśmy w tym plebiscycie. W ubiegłym roku Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice zwyciężyła w kategorii "Drużyna Roku"

 

Bieg Tropem Wilczym

W tym roku po raz pierwszy w dniu 26 lutego z inicjatywy Klubu Star Starachowice oraz Miejskiego Centrum Rekreacji i Wypoczynku przy współpracy Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice zorganizowany został Bieg Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Nasi ratownicy zadbali o zabezpieczenie medyczne wydarzenia.Policję i Straż miejska w zabezpieczeniu trasy biegu wspierali harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater.  Biegi "Tropem Wilczym" zostały zorganizowane w tym roku aż  w 160 miastach w Polsce. Zawodnicy podczas biegów mieli do pokonania dystans o długości 1963 metrów, który został wyznaczony nie przypadkowo. W 1963 roku zginał ostatni żołnierz niepodległościowych wojsk ps. "Lalek W biegu w Starachowicach uczestniczyło blisko 100 biegaczy, a na mecie okolicznościowe medale przygotowane przez organizatorów,  wręczał Prezydent Starachowic Marek Materek.

 

 

 

 

 

 

Pokaz w Szkole w Chybicach

31 stycznia 2017 roku odwiedziliśmy najmłodszych uczniów w Szkole Podstawowej w Chybicach. Nasze zajęcia odbyły w ramach projektu "Ciekawy Świat wokól Nas" Podczas zajęć przedszkolaki i uczniowie klas I-III dowiedzieli się jak należy zachować się podczas spotkania z psem, jak zachować się kiedy pies jest agresywny. Oraz kiedy i co,  ta agresję najczęściej powoduje. Starsi uczestnicy dowiedzieli się także jaki rzeczy mają w swoim wyposażeniu ratownicy. Po spotkaniu dzieci miały okazję zapoznać się bliżej z Neską. Nas też  czekała miła niespodzianka i bardzo ładne podziękowanie za nasza pracę.


Zajęcia odbyły się w ramach  cyklicznych spotkań z ciekawymi osobami, organizowanymi przez panie: Jolantę Gliwę, Wiolettę Redlicę i Joannę Bednara pod hasłem "Ciekawy Świat wokół Nas".
 

Orszak Trzech Króli 2017

Tegoroczny Orszak Trzech Króli, już po raz szósty przeszedł ulicami Starachowic. Po raz szósty nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice,  nie tylko dbali o bezpieczeństwo uczestników,  ale także pilnowali czoła orszaku i tempa przemarszu. Natomiast nasi harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater pilnowali odstępów i wolnej przestrzeni do maszerujących w orszaku zwierząt prowadzonych przez przewodników z Cyrku Arena. Mimo mrozu który zdecydowanie przerzedził uczestników, uczestnicy z uwagą obejrzeli scenki odegrane po drodze orszaku oraz wysłuchali modlitwy przed szopką pod pod skałkami. gdzie oprócz modlitwy,  czekała na uczestników gorąca grochówka przygotowana tradycyjnie przez "Kotyzkę" i słodycze rozdawane najmłodszym przez "Rycerzy Kolumba"

 
Realizujemy programy
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 
Stronę odwiedziło
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook