Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Dni Starachowic

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

BIEGIEM Z POMOCĄ 2

Po raz drugi z inicjatywy Stowarzyszenia Zabiegane Starachowice odbyła się druga edycja "Biegiem z Pomocą"  27 sierpnia nad zalewem Lubianka odbył się bieg na 6 kilometrów, któremu towarzyszyły zajęcia dla najmłodszych poczęstunek i licytacje przedmiotów oraz bieg w szpilkach, który nam chyba najbardziej przypadł do gustu. Dochód z całej imprezy został oczywiście przeznaczony na pomoc trójce dzieci. Oprócz naszych ratowników, którzy zabezpieczali imprezę wspierali nas harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater, którzy zabezpieczali drogi dojazdowe na trasie biegu i przygotowali punkt z woda na trasie.

 

 

Festyn pod Tama w Brodach

 

20 sierpnia 2017 roku wspólnie z zespołem Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego ze Starachowic, nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice dbali o bezpieczeństwo uczestników kolejnego już "Festynu pod Tamą".

Najważniejszą częścią imprezy, która  mimo deszczowej pogody zgromadziła około 6-7 tysięcy osób był występ niewątpliwie najpopularniejszej obecni gwiazdy muzyki Dico-Polo Zenka Martyniuka. Wykonawca który zaprezentował swoje najpopularniejsze przeboje

 

Święto Wojska Polskiego w Starachowicach

W tym roku korzystając z okazji prac związanych z oczyszczeniem i zagospodarowaniem terenu,  oprócz głównych uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego na terenie na Szlakowisku zorganizowano piknik wojskowy dla mieszkańców. Na pikniku główną atrakcją były stoiska przygotowane przez zakłady remontujące sprzęt i samochody wojskowe firmy Autobox i Star San Duo. Tu można było zobaczyć ciężarówki Star 266 M2 w kilku wersjach oraz pojazdy terenowe Honker i Skorpion. Była także wystawa broni przygotowana przez Muzeum Orła Białego ze Skarżyska Kamiennej oraz strzelnica ASG z replikami broni historycznej przygotowana przez 38 Starachowicką Drużynę Harcerska im. Emilii Plater

Przed liczną publicznością pikniku dobrze zaprezentowały na tle odsłoniętych skałek ze szlaki, dwa starachowickie zespoły estradowe wykonujące pieśni patriotyczno-wojskowe, czyli „Patrol” pod kierownictwem Henryka Bartosika i „Wiarusy” kierowane przez Dariusza Dygasa.

 

Obóz w Krynicy Morskiej

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Starachowicka Strzała

W dniu  8 lipca 2017, mieliśmy okazję wspierać głównych organizatorów  czyli Poland Bike, Fundacja Sport, Powiat Starachowicki, Urząd Miasta Starachowice oraz Hotel Europa Starachowice Business & Spa. w zabezpieczeniu pierwszej "Starachowickiej Strzały" czyli wyścigu szosowego i MTB. W zawodach wzięło udział około 150 kolarzy, którzy mieli do wyboru trzy dystanse: dystans MTB (rowery górskie) 46 kilometrów, dystans mini (rowery szosowe) 63 kilometrów i dystans „królewski” (rowery szosowe) – 80 kilometrów. Ponadto każdy, bez względu na rodzaj, wiek i stan swojego roweru, mógł wziąć udział w honorowej paradzie ulicami miasta, która rozpoczęła to pierwsze od wielu lat, kolarskie święto w Starachowicach. Zwycięzcy w kategoriach  otrzymali puchary, nagrody, medale. Nagrodzono również zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz liderów klasyfikacji górskiej. Puchary, medale, nagrody wręczyli przedstawiciele organizatorów oraz gość specjalny zawodów Zenon Jaskóła legendarny kolarz,  z którym udało nam się na spokojnie porozmawiać nie tylko o imprezie w Starachowicach ale także o jego największych wyczynach na polu zawodowym.

 

Zajęcia w ramach programu SOS dla Ruchu Drogowego

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Zabezpieczenie Pierwszego Starachowickiego Ogólnopolskiego Eventu Piłkarskiego

W niedzielę 18 czerwca 2017 roku dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników I Starachowickiego Ogólnopolskiego Eventu Piłkarskiego zorganizowanego przez Katolicki Klub Sportowy Juventa Starachowice. Na trzech boiskach rywalizowało 18 drużyn z Kielc, Krakowa, Warszawy, Kozienic, Skaryszewa, Tomaszowa Mazowieckiego, Dębicy, Końskich, Skarżyska, Lublina, Kozienic, Marek. W rywalizacji ośmiolatków najlepszym okazał się zespół Korony Kielce, drugie miejsce zajął zespół Akademii Piłkarskiej z Końskich a trzecie pierwszy zespół gospodarzy z Juventy Starachowice. Podczas podsumowania wszyscy zawodnicy otrzymali z rąk prezydenta miasta Marka Materka oraz prezesa Juventy Pawła Brzozowskiego pamiątkowe medale i puchary. Wręczono też statuetki dla najlepszego strzelca, piłkarza i zawodnika. Podczas eventu zostały zorganizowane przez 38 Starachowicką Drużynę Harcerską także inne atrakcje dla zawodników i odwiedzających gości. Była ścianka wspinaczkowa, strzelnica łucznicza, gigantyczne piłkarzyki i boisko do łuczniczych dwu ogni Archery Tag.

 

Zabezpieczenie Biegu Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej "Wykus 43"

W dniu 17 czerwca 2017 roku nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice  dbali o bezpieczeństwo drugiego już Marszobiegu Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej zorganizowanego przez Fundacje "Sprzymierzeni z Grom"

 

 

 

 

 

 

W tej edycji marszobiegu podobnie jak w pierwszej edycji jednym z warunków udziały było umundurowanie nie ważne z jakiej epoki i z jakiej formacji. Każdy z uczestników który ukończył marszobieg otrzymywał pamiątkowy medal z wybitym numerem jednego z 316 Cichociemnych, którzy wylądowali w Polsce. Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

W imieniu wszystkich organizatorów już dziś, zapraszamy na III edycje edycję biegu.

 
Realizujemy programy
Reklama
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj17
mod_vvisit_counterWczoraj34
mod_vvisit_counterTen tydzień126
mod_vvisit_counterPoprzedni324
mod_vvisit_counterTen miesiąc923
mod_vvisit_counterPoprzedni839
mod_vvisit_counterWszystkie398586
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook