Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

VII Starachowicki Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2018 roku po raz dziesiąty w Polsce,  a po raz siódmy ulicami Starachowic przeszedł Orszak Trzech Króli i po raz siódmy,  o bezpieczeństwo medyczne uczestników dbali nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice. W organizację orszaku włączyło się wiele osób, organizacji  i instytucji z naszego miasta łącznie z władzami naszego miasta i powiatu. W 2018 roku orszak pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich" przeszedł ulicami 644 miast w całej Polsce.

 

 

Kurs w Nadleśnictwie Suchedniów

Koniec roku i ostatnie przeprowadzone szkolenie, tym razem w bardzo miłej atmosferze w Nadleśnictwie w Suchedniowie. W końcu las to także żywioł harcerzy. Podczas zajęć oprócz standardowych elementów szkolenia, rozmawialiśmy z uczestnikami o najczęściej występujących zdarzeniach w pracy i możliwościach udzielenia pierwszej pomocy w nietypowych warunkach terenowych.

 

Zajęcia w szkole w Chybicach

To już kolejne nasze spotkanie w szkole w Chybicach z uczniami. Pretekstem do działań było podsumowanie cyklu zajęć i konkursów prowadzonych w szkole dla uczniów w ramach realizowanego projektu BEZPIECZNA+. W ciągu czterech miesięcy w szkole odbyło się szereg akcji oraz spotkań, które przyczyniły się do wzrostu świadomości wśród uczniów na temat bezpieczeństwa oraz promocji zdrowia. Wśród zajęć z przedstawicielami policji, straży pożarnej czy psychologów, znalazły się także zajęcia z udzielania pierwszej pomocy poprowadzone przez Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice.

 

OTI dla choinki

 

9 grudnia 2017 roku nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice tradycyjnie na początku grudnia zorganizowali zabezpieczenie medyczne medyczne podczas V Świętokrzyskiej Terenowej Integracji Dla Choinki. W imprezie udział wzięło pona 100 załóg, które oprócz rywalizacji na dwóch trasach przygotowanych na bardzo atrakcyjnych terenach Gminy Brody, zebrały środki finansowe i rzeczowe dla potrzebujących. W sumie zebrano kwotę ponad 30 tysięcy złoty, która jeszcze przed świętami trafi między innymi do dzieci z domów dziecka.

 

 

 

Defibrylator w Galeri Skałka

Od kilku nasi ratownicy i instruktorzy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice uczestniczą w realizacji projektów z zakresu bezpieczeństwa. W 2017 roku jednym  z elementów realizowanego projektu "Starachowice Bezpieczne w Praktyce IV"  sfinansowanego z "Rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań im. Władysława Stasiaka RAZEM BEZPIECZNIEJ", był zakup automatycznego defibrylatora (AED),  który został umieszczony 29 grudnia 2017 roku w galerii "Skałka" Przy okazji umieszczenia defibrylatora spotkaliśmy się z handlowcami z galerii, którym pokazaliśmy zasady użycia defibrylatora.

 

Wyniki głosowania w programie TESCO -"Decydujesz Pomagamy"

Od 3 do 31 października 2017 klienci sklepów Tesco w całej Polsce mogli robiąc zakupy oddawać głosy na projekty, które sfinansuje firma Tesco w ramach akcji Decydujesz-Pomagamy. W naszym regionie kupujący, po raz drugi z rzędu wybrali projekt zaproponowany przez Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice. Tym razem projekt dotyczący szkoleń z zakresu udzielania tak zwanej pediatrycznej pierwszej małym dzieciom. Projekt skierowany jest w szczególności do młodych mam, które w trakcie kursu poznają nie tylko najważniejsze aspekty udzielania pierwszej pomocy małym dzieciom, ale także poznają sytuacje i niepożądane zachowania, które mogą powodować różne zagrożenia. W poprzedniej edycji nasi instruktorzy z HGR Starachowice realizowali szkolenia z pierwszej pomocy dla przedszkolaków w ramach projektu „MALI RATONICY” i dzięki wsparciu Tesco, mogli odwiedzić kilka starachowickich przedszkoli.

 

Obecny zwycięski pomysł na projekt „MAMY RATOWNICZKI powstał podczas rozmów z rodzicami uczestników szkoleń w przedszkolach, pewnie stąd, też tak duże poparcie dla projektu przez kupujących, bo projekt uzyskał blisko 38 tysięcy głosów i znalazł się na piątym miejscu w kraju na 125 zwycięskich projektów. Mamy nadzieję że po realizacji tego projektu powstaną nowe pomysły, które również uzyskają akceptację komisji i jak i głosujących. Uroczyste przekazanie symbolicznego czeku z nagroda odbyło się w dniu 27 listopada w Tesco w Galardii, podczas którego naszym ratownikom towarzyszył prezydent Marek Materek, który podkreślił zaangażowanie HGR Starachowice w realizacje działań z zakresu bezpieczeństwa i bardzo gorąco dziękował mieszkańcom za poparcie dla projektu na działania w naszym mieście.

 

Zabezpieczenie Święta Odzyskania Niepodległości

11 listopada 2017 roku nasi ratownicy dbali o bezpieczeństwo uczestników uroczystych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości w Starachowicach. Gospodarzem obchodów 99. rocznicy narodowego święta była Starosta Starachowicki Danuta Krępa. Uroczystości rozpoczęły się mszą za ojczyznę, w kościele Wszystkich Świętych. Następnie uczestnicy przemaszerowali przed Pomnik Niepodległości przy ulicy Konstytucji 3-go Maja, gdzie głos zabrało kilka osób. Wiązanki kwiatów przed pomnikiem złożyły bardzo liczne delegacje przedstawicieli władz, partii politycznych, różnych organizacji i instytucji.

 

Szkolenia w ramach projektu "Starachowice Bezpieczni w Praktyce IV"

Starachowice Bezpieczne w Praktyce to projekt realizowany ze środków MSWiA w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka. Jednym z elementów programu był cykl kursów z zakresu udzielania pierwszej pomocy, który przeprowadzili instruktorzy i ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice. W ramach szkoleń przeszkoliliśmy ponad 100 osób, podczas ośmiogodzinnych kursów poprowadzonych według najnowszych wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji.

 

Biecie rekordu RKO czyli Europejskie Dni Przywracania Czynności Serca

16 października 2017 roku,  już po raz piaty odbyła się akcja bicia rekordu w resuscytacji-krążeniowo oddechowej, prowadzonej przez jak największą ilość osób. W wydarzeniu zorganizowanym przez Harcerską Grupę Ratownicza Starachowice z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca wzięło udział blisko 180 osób, które wykonywało RKO na 18 fantomach. Akcja zorganizowana została na terenie Komendy Powiatowej PSP a w akcji wspierali nas Strażacy, Policja, Straż Miejska oraz uczniowie II LO, ZSZ nr 1 w Starachowicach z klasami mundurowymi, Szkoła Podstawowa nr 11 i nr 12, Gimnazjum nr 2, Szkoły ze Stawu Kunowskiego i Nietuliska oraz 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater. 

 

 
Realizujemy programy
Reklama
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5
mod_vvisit_counterWczoraj18
mod_vvisit_counterTen tydzień23
mod_vvisit_counterPoprzedni128
mod_vvisit_counterTen miesiąc525
mod_vvisit_counterPoprzedni703
mod_vvisit_counterWszystkie401848
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook