Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Czwarta Terenowa Intergracja dla Choinki OTI 2016

Po raz kolejny nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice dbali o bezpieczeństwo uczestników OTI 2016 czyli Świętokrzyskiej Terenowej  Terenowa Integracja 4 , podczas której zbierana była kasa na dzieciaki z domów dziecka. W tym roku padły dwa kolejne rekordy. W spotkaniu w dwóch klasach turystycznej i wyczyn wystartowała rekordowa ilość załóg bo aż 117 i była to najliczniejsza impreza w ramach OTI w całej Polsce.  Drugi rekord to rekord zebranych środków na pomoc dla potrzebujących bo w tym roku zebrano 37 tysięcy złoty i trzy samochody słodyczy i prezentów dla najmłodszych. Wielkie brawa dla Gminy Brody z panią wójt na czele, sponsorów, którzy wsparli wydarzenie.  Organizatorów z Klubu Wertep Brody, CAMP 4X4 - Małe Jodło, oraz dla samych uczestników, którzy wparli akcję nie tylko wpisowym,  ale także udziałem w licytacji rzeczy przekazanych przez sponsorów.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ćwiczenia „Starachowice bezpieczne w praktyce”

18 listopada 2016 roku uczestniczyliśmy w ćwiczeniach służb ratowniczych i zarządzania kryzysowego.  Podczas ćwiczeń zgrywaliśmy współprace służb ratowniczych Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia i Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice oraz testowaliśmy w praktyce przyczepę, która kilkanaście  dni wcześniej trafiła dzięki prezydentowi miasta i radnym rady miejskiej na nasze wyposażenie. Scenariusz ćwiczeń zakładał, że podczas zgromadzenia publicznego, które odbywało się w sali Olimpia Urzędu Miejskiego doszło do zamieszek, w trakcie których doszło do zaprószenia ognia przez co konieczna była ewakuacja osób oraz gaszenie pożaru. Na miejscu pojawili się starachowiccy strażacy.  W trakcie całego zdarzenia kilka osób odniosło rany. Zostały na miejscu opatrzone przez pracowników starachowickiego Oddziału Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego oraz naszych ratowników z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice. Ćwiczenia były elementem projektu „Starachowice bezpieczne w praktyce, etap III”, współfinansowanego ze środków Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań.

 

 

 

 

 

 

 

Zajęcie z pierwszej pomocy na „Kursie bezpieczeństwa ochrony osobistej”

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Święto Niepodległości

 

Tradycyjnie  11 listopada wspieraliśmy nasze samorządy w organizacji uroczystych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości. W tym roku uroczystości miały wyjątkowy charakter bo oprócz koncertu zespołu estradowego "Patrol", który wystąpił przed mszą w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych i spotkania pod pomnikiem,  gdzie po okolicznych przemówieniach złożono wiązanki kwiatów, odbył w asyście Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasocinie oraz grupa mażoretek "Aplauz" także z Krasocina. przemarsz uczestników "pod skałki".  Tam mieszkańcy, którzy  przyszli na plac mimo dość chłodnej pogody mogli podziwiać pokaz musztry paradnej w wykonaniu mażoretek i orkiestry z Krasocina, mogli też obejrzeć z bliska  wojskowe "stary", które zostały odnowione w starachowickiej firmie "Auto Box". Były też przepyszne drożdżówki i gorąca czekolada  dla nieco zmarzniętych mieszkańców.

 

Gala Sportów Walki Kingstown Angels of Glory Sandomierz

W sobotę 5 listopada 2016 w przepięknym królewskim Sandomierzu, odbyła się druga edycja gali Angels of Glory, w którym udział wzięła czołówka zawodników polskiego i europejskiego Kickboxingu. Po czerwcowych wydarzeniach w Kielcach, teraz promotor Grzegorz Wrzesień wraz ze współpracownikami z organizacji UCF poszedł za ciosem i zaatakował znane z turystycznego charakteru nadwiślańskie miasto. Widzowie  mieli okazję zobaczyć w pełni profesjonalną imprezę walk na zasadach K-1 i jeden pojedynek bokserski. Gala,  mimo  natłoku wydarzeń sportowych, włącznie z mistrzostwami europy w kixboxingu, które odbyły w Mariborze tydzień przed wydarzeniem w Sandomierzu nic nie straciła na obsadzie, i kluczowi zawodnicy  bez przeszkód mogli wziąć udział w tak ważnym wydarzeniu. Gala mistrzów sportów walki była kolejną udaną realizacja organizatorów, która mieliśmy okazję zabezpieczać medycznie.

 

Puchar Polski w Dwikozach

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

Przekazanie przyczepy dla HGR Starachowice

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

Grand Prix w kulturystyce i fitness OSSA HOTEL

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Harcerska Partyzancka Droga Krzyżowa na Wykusie

Artykuł w trakcie realizacji ...

 
Realizujemy programy
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
Stronę odwiedziło
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook