Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Wigilia pod Skałkami

Tym razem nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice razem z 38 Starachowicką Drużyną Harcerską im. Emilii Plater wystąpili w nietypowej roli. Podczas "Pierwszego Starachowickiego Jarmarku Świątecznego", mieliśmy okazję wykazać się swoimi zdolnościami organizacyjnymi i wydawaliśmy posiłki podczas "Wigilii pod Skałkami".  Wigilia jak i jarmark został zorganizowane po raz pierwszy w takiej formie w Starachowicach przez Gminę Starachowice i jej podległe jednostki, które przygotowały mnóstwo jedzenia dla mieszkańców. Po uroczystym opłatku z udziałem władz miasta i powiatu, z życzeniami od prezydenta i zebranych gości, oraz po  przekazaniu Światła Betlejemskiego dla mieszkańców Starachowic,  w trzy godziny wydaliśmy aż 4 kotły czerwonego barszczu, dwa kotły bigosu, i dwa kotły żupy pieczarkowej serwowanych prosto z dwóch kuchni polowych. Nie zabrakło też pasztecików, które ledwo zmieściły się w nasze samochody, oraz kilku dużych termosów pierogów i kapusty z grochem, przywiezionych przez szkoły na miejsce wigilii. W trakcie wydawania posiłków w sumie zużyliśmy ponad tysiąc jednorazowych opakowań, a posiłki cieszyły się wielkim powodzeniem wśród osób, które przybyły na spotkanie pod skałkami. Nam najbardziej podobały się bardzo miłe i przyjazne stwierdzenia mieszkańców że jeżeli nasi ratownicy z harcerzami wydaja posiłki to na pewno są sprawdzone i można jeść.

 

Ciężarówka Coca-coli na Starachowickim Rynku

12 grudnia 2016 roku dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników spotkania promującego produkty marki Coca Cola, czyli "Świątecznej trasy Coca Coli" podczas którego po raz pierwszy zawitała do Starachowic. Główna atrakcją była oczywiście  znana z reklam Coca Coli  legendarna czerwona ciężarówka która  ma blisko 18,5 metra długości, ponad 4 metry wysokości, a pod maską kryje się minimum 450-konny silnik, z 16-biegową skrzynia biegów (8 biegów plus połówki). Na liście atrakcji dla mieszkańców Starachowic, którzy odwiedzili w tym czasie starachowicki Rynek znalazło się kilka ciekawych propozycji. Można było sobie zrobić zdjęcie na tle ciężarówki Coca-Col, w której dodatkowo można było sobie  przygotować swoją własną wersję puszki z własnym nadrukiem. Był też pokój Św. Mikołaja, gdzie w  specjalnie zaaranżowanym miejscu w namiocie można było sobie zrobić wydrukowane od ręki zdjęcie z mikołajem. Była fabryka upominków  w której dzieci wspólnie z rodzicami mogły przygotować własne ozdoby świąteczne oraz namiot z wirtualną przejażdżką saniami Św. Mikołaja za pomocą specjalnej aplikacji. Nie zabrakło też ciekawych konkursów z nagrodami  ubieranie choinki na czas, tor przeszkód z zakładaniem  strojów mikołaja czy zabawy z liną. Tak przygotowane atrakcje sprawiły że nasi mieszkańcy bardzo tłumnie przybyli na spotkanie i do końca uczestniczyli we wszystkich przygotowanych atrakcjach.

 

Szkolenie w Szerzawach

W dniach 5-6 grudnia 2016 roku w ramach programu BEZPIECZNA +, realizowanego przez Zespół Szkół w Szerzawach przeprowadziliśmy zajęcia z udzielania pierwszej pomocy dla uczniów Szkoły Podstawowej oraz uczniów Gimnazjów. W ramach programu zorganizowane zostały różnorodne zajęcia których celem było budowanie pozytywnego klimatu szkoły, bezpieczne korzystanie z cyberprzestrzeni, rozpoznawanie zagrożeń i reagowanie w sytuacjach kryzysowych, profilaktykę uzależnień oraz promowanie zdrowego stylu życia. W ciągu czterech miesięcy w szkole w Szerzawach, odbyło się szereg akcji oraz spotkań, które przyczyniły się do wzrostu świadomości wśród uczniów na temat bezpieczeństwa oraz promocji zdrowia.

 

 

 

 

 

 

 

Czwarta Terenowa Intergracja dla Choinki OTI 2016

Po raz kolejny nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice dbali o bezpieczeństwo uczestników OTI 2016 czyli Świętokrzyskiej Terenowej  Terenowa Integracja 4 , podczas której zbierana była kasa na dzieciaki z domów dziecka. W tym roku padły dwa kolejne rekordy. W spotkaniu w dwóch klasach turystycznej i wyczyn wystartowała rekordowa ilość załóg bo aż 117 i była to najliczniejsza impreza w ramach OTI w całej Polsce.  Drugi rekord to rekord zebranych środków na pomoc dla potrzebujących bo w tym roku zebrano 37 tysięcy złoty i trzy samochody słodyczy i prezentów dla najmłodszych. Wielkie brawa dla Gminy Brody z panią wójt na czele, sponsorów, którzy wsparli wydarzenie.  Organizatorów z Klubu Wertep Brody, CAMP 4X4 - Małe Jodło, oraz dla samych uczestników, którzy wparli akcję nie tylko wpisowym,  ale także udziałem w licytacji rzeczy przekazanych przez sponsorów.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ćwiczenia „Starachowice bezpieczne w praktyce”

18 listopada 2016 roku uczestniczyliśmy w ćwiczeniach służb ratowniczych i zarządzania kryzysowego.  Podczas ćwiczeń zgrywaliśmy współprace służb ratowniczych Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia i Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice oraz testowaliśmy w praktyce przyczepę, która kilkanaście  dni wcześniej trafiła dzięki prezydentowi miasta i radnym rady miejskiej na nasze wyposażenie. Scenariusz ćwiczeń zakładał, że podczas zgromadzenia publicznego, które odbywało się w sali Olimpia Urzędu Miejskiego doszło do zamieszek, w trakcie których doszło do zaprószenia ognia przez co konieczna była ewakuacja osób oraz gaszenie pożaru. Na miejscu pojawili się starachowiccy strażacy.  W trakcie całego zdarzenia kilka osób odniosło rany. Zostały na miejscu opatrzone przez pracowników starachowickiego Oddziału Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego oraz naszych ratowników z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice. Ćwiczenia były elementem projektu „Starachowice bezpieczne w praktyce, etap III”, współfinansowanego ze środków Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań.

 

 

 

 

 

 

 

Zajęcie z pierwszej pomocy na „Kursie bezpieczeństwa ochrony osobistej”

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Święto Niepodległości

 

Tradycyjnie  11 listopada wspieraliśmy nasze samorządy w organizacji uroczystych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości. W tym roku uroczystości miały wyjątkowy charakter bo oprócz koncertu zespołu estradowego "Patrol", który wystąpił przed mszą w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych i spotkania pod pomnikiem,  gdzie po okolicznych przemówieniach złożono wiązanki kwiatów, odbył w asyście Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasocinie oraz grupa mażoretek "Aplauz" także z Krasocina. przemarsz uczestników "pod skałki".  Tam mieszkańcy, którzy  przyszli na plac mimo dość chłodnej pogody mogli podziwiać pokaz musztry paradnej w wykonaniu mażoretek i orkiestry z Krasocina, mogli też obejrzeć z bliska  wojskowe "stary", które zostały odnowione w starachowickiej firmie "Auto Box". Były też przepyszne drożdżówki i gorąca czekolada  dla nieco zmarzniętych mieszkańców.

 

Gala Sportów Walki Kingstown Angels of Glory Sandomierz

W sobotę 5 listopada 2016 w przepięknym królewskim Sandomierzu, odbyła się druga edycja gali Angels of Glory, w którym udział wzięła czołówka zawodników polskiego i europejskiego Kickboxingu. Po czerwcowych wydarzeniach w Kielcach, teraz promotor Grzegorz Wrzesień wraz ze współpracownikami z organizacji UCF poszedł za ciosem i zaatakował znane z turystycznego charakteru nadwiślańskie miasto. Widzowie  mieli okazję zobaczyć w pełni profesjonalną imprezę walk na zasadach K-1 i jeden pojedynek bokserski. Gala,  mimo  natłoku wydarzeń sportowych, włącznie z mistrzostwami europy w kixboxingu, które odbyły w Mariborze tydzień przed wydarzeniem w Sandomierzu nic nie straciła na obsadzie, i kluczowi zawodnicy  bez przeszkód mogli wziąć udział w tak ważnym wydarzeniu. Gala mistrzów sportów walki była kolejną udaną realizacja organizatorów, która mieliśmy okazję zabezpieczać medycznie.

 

Puchar Polski w Dwikozach

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 
Realizujemy programy
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Stronę odwiedziło
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook