Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Sobótki 2011 nad zalewem Lubianka z Anią Wyszkoni.

Zanim na scenie zaprezentowała się Ania Wyszkoni, starachowicką publiczność bawiły zespoły Termos ze Starachowic, a także Zgrzyt z Warszawy. Nie zabrakło konkursów z atrakcyjnymi nagrodami i występów wokalistów i wokalistek ze Studia Piosenki Starachowickiego Centrum Kultury. Jedną z atrakcji Sobótek było świętojańskie ognisko, które symbolicznie rozpalił prezydent Starachowic Wojciech Bernatowicz z reprezentującym Starachowickie Centrum Kultury  Januszem Kiełbasą. Ogień sobótkowy towarzyszył uczestnikom do końca imprezy. Prawdziwa zabawa rozpoczęła się kiedy na scenie pojawiła się była wokalistka zespołu Łzy, która  zaśpiewała znane i lubiane hity m.in.: „Narcyz”, „Agnieszka”, „Czy ten Pan i Pani” przy których tłumnie bawili się mieszkańcy Starachowic. Laureatka „Superjedynki” za „Superprzebój” „Wiem, że jesteś tam”, wywalczonej podczas festiwalu w Opolu dziękowała za głosy wsparcia i otuchy. Zaśpiewała razem z publicznością i jeszcze długo po zakończeniu blisko 2-godzinnego koncertu chętnie rozdawała autografy oraz pozowała do zdjęć z fanami. Warto również zaznaczyć, że gitarzysta zespołu - Łukasz Malinowski pochodzi ze Starachowic i również z tego powodu koncert w naszym mieście był dla zespołu wyjątkowy.

 

Pierwsze Mistrzostwa Polski Grup Operacyjnych i Interwencyjnych.

Na starachowickim kąpielisku Lubianka odbyły się w sobotę 18 czerwca 2011 roku Pierwsze Mistrzostwa Polski Grup Operacyjnych i Interwencyjnych. Podczas zawodów czteroosobowe zespoły rywalizowały w sześciu konkurencjach: wyścigu równoległym na łodzi, rzucie rzutką rękawową do celu, wyścigu na pontonie z pagajami, wiosłowaniu łodzią na dystansie 100 metrów, wyścigu drużynowym na łodzi czy w reanimacji na fantomie. Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice podczas zawodów dbała o bezpieczeństwo uczestników, oraz oceniała zawodników podczas wykonywania resuscytacji na fantomie. Wybór konkurencji na zawodach nie był przypadkowy.  Przy okazji ubiegłorocznej powodzi widać było, że nie wszyscy reprezentanci służb ratowniczych potrafią radzić sobie w obliczu takiego żywiołu, dlatego konkurencje z jakimi zmagali się ratownicy opierały na umiejętności niezbędnych przy akcjach ratowniczych podczas powodzi. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Grup Operacyjnych i Interwencyjnych zwyciężyli gospodarze. Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego „Kalmar” zajęli, pierwsze i drugie miejsce. Kapitan drużyny nie krył radości z sukcesu tym bardziej że w sierpniu w Mistrzostwa Województwa Grup Szybkiego Reagowania Na Wodzie, będą  bronić ubiegłorocznego zwycięstwa. Trzecie miejsce na mistrzostwach wywalczyli ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowie Ratunkowego z Lublina, czwarte- drużyna z Sędziszowa, piąte-reprezentanci Zielonej Góry.

 

III Parafialno – Miejski Festyn Rodzinny „Jesteśmy Razem”

W niedzielę, 12 czerwca uczestniczyliśmy w zabezpieczeniu III Parafialno – Miejski Festyn Rodzinny „Jesteśmy Razem” którego organizatorem imprezy była Parafia p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, Urząd Miasta Starachowice oraz Starachowickie Centrum Kultury. Na przybyłych mieszkańców czekało wiele atrakcji, był pokaz tańca break dance w wykonaniu grupy Battle Tribe. Występy teatru ulicznego Gambada, zespołów z Klubu Spółdzielczego Wanacja,  Damy Radę z Wąchocka oraz  Siewcy Lednicy. Podczas festynu odbyły się również rozgrywki sportowe, m.in. turniej tenisa stołowego, szachowy oraz najważniejszy – turniej piłki nożnej. Prawdziwe tłumy zgromadził jednak specjalny gość, którym  był Jerzy Kryszak. W trakcie swojego występu poruszył wiele tematów. Nie zabrakło oczywiście polityki i tematów społecznych.

W trakcie festynu na zgromadzonych, oprócz występów na scenie czekało wiele atrakcji na placu. Wśród nich degustacja grochówki z kuchni polowej, kiełbaski z grilla, kącik kawiarniany z wypiekami miejscowych gospodyń, słodycze, zajęcia animacyjne, plastyczne, kuglarskie, muzyczne, żonglerka, przejażdżki bryczką z kucykami, ścianka wspinaczkowa. Największym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, z której dochód przeznaczony został na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów dzieci i młodzieży.

 

Dzień Dziecka z Prezydentem

Już po raz trzeci 1 czerwca, nad starachowickim zalewem Lubianka zorganizowano imprezę z okazji Dnia Dziecka pod patronatem prezydenta miasta Wojciecha Bernatowicza,  na której dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników.

Mimo, iż początkowo pogoda nie dopisała, Starachowiczanie wraz z dziećmi licznie zjawili się nad Lubianką. Organizatorzy, czyli Referat Sportu Promocji i Turystyki, Miejskie Centrum Rekreacji i Wypoczynku, Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice, Klub Płetwonurków LOK „Kalmar” oraz Starachowickie Centrum Kultury przygotowali wiele ciekawych atrakcji.

Można było zrobić sobie przejażdżkę skuterem wodnym oraz popływać łodzią pontonową w asyście ratowników WOPR Chętni mogli spróbować wspinaczki na naszej ściance pneumatycznej , czy postrzelać z łuków przy organizacji których wspierała na 38 Starachowicka Drużyna Harcerska. Do dyspozycji dla dzieci był również quad i skaczące szczotki na sprężynach. Nie zabrakło także kiełbasek z ogniska i słodyczy dla najmłodszych.

 

Jarmark "U Starzecha"

29 maja wspólnie z ratownikami ze Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice dbała o bezpieczeństwo uczestników  dwunastego  „Jarmark u Starzecha”, który po dwóch latach przerwy wrócił na Wielki Piec. W tym roku na gości czekało mnóstwo atrakcji i konkursów z nagrodami.  Podczas imprezy zaprezentowali się między innymi wokaliści ze Starachowickiego Centrum Kultury, Młodzieżowego Domu Kultury, Klubu Spółdzielczego „Wanacja”. Wystąpił także zespół Damy Radę z Wąchocka. Zatańczyli także wychowankowie Miejskiej Szkoły Tańca MIM, Plejady, Teatru Muzycznego „Nad Kamienną” Zaprezentował się ponadto zespół „Starachowianie”.
Można było także zwiedzić teren Wielkiego Pieca, obejrzeć eksponowane zabytkowe samochody i wystawy. Na jarmarku nie zabrakło targów sztuki i rzemiosła gdzie można było zobaczyć  pracę kowala, stoiska z wyrobami regionalnymi, posmakować miodu czy pajdy swojskiego chleba ze smalcem. Bardzo dużym zainteresowanie cieszyło się także stoisko promocyjne Starostwa Powiatowego, organizatora jarmarku. Na zakończenie wystąpił zespół ScotlandYard oraz Krzysztof K.A.S.A. Kasowski wraz z zespołem. Jarmark u Starzecha zakończył się około godziny 22.00 wielkim pokazem sztucznych ogni.

 

Młodzieżowy Turniej Ratownictwa Drogowego w Starachowicach

Automobilklub Kielecki Oddział w Starachowicach zorganizował w dniu  27 maja 2011 zawody z zakresu udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych pn. Młodzieżowy Turniej Ratownictwa. W konkursie wzięło udział dziesięć trzyosobowych  drużyn z pięciu szkół średnich z trenu Starachowic, w tym grupa członków Automobilklubu Kieleckiego zrzeszona w Kole BRD Oddział Starachowice. Turniej składał się z dwóch części teoretycznej i części praktycznej,  podczas których uczestnicy musieli wykazać się znajomością udzielania pomocy podczas pozorowanych wypadkach komunikacyjnych oraz resuscytacji na fantomie. Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice dbała o bezpieczeństwo uczestników turnieju a także przygotowała i przeprowadziła konkurencje praktyczne.

W klasyfikacji szkół zwyciężyli: I miejsce - II Liceum Ogólnokształcące, II miejsce - ZSZ Nr 1, III miejsce - Technikum ZDZ. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyła Bies Ewa przed Wójcik Karoliną, Zagajną Weroniką i Ubysz Justyną wszystkie z II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary wręczone przez Prezesa Romana Jabłczyńskiego.

 

Obóz w Krynicy Morskiej - Bezpiecze wakacje

W IMIENIU ORGANIZATORÓW

ZAPRASZAMY NA

OBÓZ HARCERSKI POD NAMIOTAMI

NIE TYLKO DLA HARCERZY !

Termin od 5 lipca do 22 lipca 2011

Obóz zatwierdzony w Kuratorium Oświaty i Wychowania, młoda i doświadczona kadra programowa, własny ratownik, zawodowa kucharka ( 4 posiłki dziennie ) , własna opieka medyczna, dojazd autobusem ze Starachowic. Odległość od morza około 200 metrów. Obóz na terenie leśnym z daleka od zgiełku miasta. Wystawiamy faktury VAT i zaświadczenia do zakładów pracy.

INFORMACJE I KARTY NA OBÓZ - Harcówka 38 SDH im. Emilii Plater ul. Harcerska 3a, we wtorki i piątki od 16 do 18 oraz w soboty od 15 do 17 lub telefonicznie codziennie w godzinach 8-22 tel 0-602 801 701

Więcej informacji o obozie na www.38sdh.starachowice.zhp.pl

 

Nagroda "Koziołka" dla Powiatu Starachowickiego

Powiat starachowicki po raz drugi z rzędu okazał się najlepszą jednostką samorządu, która w ubiegłym roku najefektywniej zaangażowała się w poprawę bezpieczeństwa w programie "Bezpieczne Świętokrzyskie". W nagrodę już po raz drugi otrzymał statuetkę policyjnego "Koziołka" oraz nagrodę pieniężną - 15 tysięcy złotych.


Kapituła "Koziołka" doceniła powiat między innymi za partnerstwo w samorządzie, współpracę z organizacjami pozarządowymi i skuteczny sposób pozyskiwania funduszy na realizację programów poprawiających bezpieczeństwo.  To już trzeci koziołek,  który trafił do Starachowic w ciągu jedenastu lat istnienia wyróżnienia. Pierwszy otrzymaliśmy za zajecie drugiego  miejsca za działania w 2008 roku.  W uroczystości nasz powiat reprezentowali: Starosta Andrzej Matynia, Komendant Powiatowy Policji Piotr Zalewski, Prezes SBPS Elżbieta Pryciak,  aspirant Janusz Kowalewski z KP Policji, Dyrektor MZK Janusz Kateusz,   Prokurent MZK Teresa Prokop, oraz szef Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice Tomasz Łebek. Drugie miejsce zajął  powiat buski a trzecie powiat Kielce. Wyróżnienia otrzymały gminy  Kije, Połaniec oraz Chęciny.

 

Dzień Strażaka i nowy sprzet dla PSP

04.05.2011 r. na placu Komendy Powiatowej PSP w Starachowicach odbyły się obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystości wręczono nominacje na wyższe stopnie oraz wręczono medale i wyróznienia dla strażaków.  Dzień strażaka był również okazją do przekazania nowego sprzętu zkupionego przez Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki, który będzie używany do ratowania poszkodowanych w wypadkach drogowych.  Sprzęt w postaci specjalistycznych noszy ratowniczych i nakładek-zabezpieczeń poduszek powietrznych kierowcy i pasażera na ręce Komendanta Powiatowego i Dowódcy JRG PSP w Starachowicach przekazali prezes stowarzyszenia Elżbieta Pryciak, sekretarz Waldemar Jakubowski oraz szef HGR Starachowice Tomasz Łebek. Więcej na stronie PSP Starachowice.

 
Realizujemy programy
Reklama
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5
mod_vvisit_counterWczoraj18
mod_vvisit_counterTen tydzień23
mod_vvisit_counterPoprzedni128
mod_vvisit_counterTen miesiąc525
mod_vvisit_counterPoprzedni703
mod_vvisit_counterWszystkie401848
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook