Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Starachowicka Strzała

W dniu  8 lipca 2017, mieliśmy okazję wspierać głównych organizatorów  czyli Poland Bike, Fundacja Sport, Powiat Starachowicki, Urząd Miasta Starachowice oraz Hotel Europa Starachowice Business & Spa. w zabezpieczeniu pierwszej "Starachowickiej Strzały" czyli wyścigu szosowego i MTB. W zawodach wzięło udział około 150 kolarzy, którzy mieli do wyboru trzy dystanse: dystans MTB (rowery górskie) 46 kilometrów, dystans mini (rowery szosowe) 63 kilometrów i dystans „królewski” (rowery szosowe) – 80 kilometrów. Ponadto każdy, bez względu na rodzaj, wiek i stan swojego roweru, mógł wziąć udział w honorowej paradzie ulicami miasta, która rozpoczęła to pierwsze od wielu lat, kolarskie święto w Starachowicach. Zwycięzcy w kategoriach  otrzymali puchary, nagrody, medale. Nagrodzono również zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz liderów klasyfikacji górskiej. Puchary, medale, nagrody wręczyli przedstawiciele organizatorów oraz gość specjalny zawodów Zenon Jaskóła legendarny kolarz,  z którym udało nam się na spokojnie porozmawiać nie tylko o imprezie w Starachowicach ale także o jego największych wyczynach na polu zawodowym.

 

Zajęcia w ramach programu SOS dla Ruchu Drogowego

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Zabezpieczenie Pierwszego Starachowickiego Ogólnopolskiego Eventu Piłkarskiego

W niedzielę 18 czerwca 2017 roku dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników I Starachowickiego Ogólnopolskiego Eventu Piłkarskiego zorganizowanego przez Katolicki Klub Sportowy Juventa Starachowice. Na trzech boiskach rywalizowało 18 drużyn z Kielc, Krakowa, Warszawy, Kozienic, Skaryszewa, Tomaszowa Mazowieckiego, Dębicy, Końskich, Skarżyska, Lublina, Kozienic, Marek. W rywalizacji ośmiolatków najlepszym okazał się zespół Korony Kielce, drugie miejsce zajął zespół Akademii Piłkarskiej z Końskich a trzecie pierwszy zespół gospodarzy z Juventy Starachowice. Podczas podsumowania wszyscy zawodnicy otrzymali z rąk prezydenta miasta Marka Materka oraz prezesa Juventy Pawła Brzozowskiego pamiątkowe medale i puchary. Wręczono też statuetki dla najlepszego strzelca, piłkarza i zawodnika. Podczas eventu zostały zorganizowane przez 38 Starachowicką Drużynę Harcerską także inne atrakcje dla zawodników i odwiedzających gości. Była ścianka wspinaczkowa, strzelnica łucznicza, gigantyczne piłkarzyki i boisko do łuczniczych dwu ogni Archery Tag.

 

Zabezpieczenie Biegu Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej "Wykus 43"

W dniu 17 czerwca 2017 roku nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice  dbali o bezpieczeństwo drugiego już Marszobiegu Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej zorganizowanego przez Fundacje "Sprzymierzeni z Grom"

 

 

 

 

 

 

W tej edycji marszobiegu podobnie jak w pierwszej edycji jednym z warunków udziały było umundurowanie nie ważne z jakiej epoki i z jakiej formacji. Każdy z uczestników który ukończył marszobieg otrzymywał pamiątkowy medal z wybitym numerem jednego z 316 Cichociemnych, którzy wylądowali w Polsce. Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

W imieniu wszystkich organizatorów już dziś, zapraszamy na III edycje edycję biegu.

 

5000 zł na projekt "MALI RATOWNICY" dla HGR Starachowice w programie TESCO Decydujesz - Pomagamy

12 maja 2017 roku o godzinie 12 mieliśmy niewątpliwa przyjemność odebrać z rąk przedstawicieli TESCO Starachowice i Prezydenta Marka Materka, czek na kwotę 5000 zł, która przeznaczona zostanie na zorganizowanie zajęć z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla naszych przedszkolaków w ramach projektu "MALI RATOWNICY". Przedszkolaki nie tylko zapoznają się z zasadami pierwszej pomocy, ale także po zaliczeniu zajęć otrzymają specjalnie przygotowane dyplomy dla "Małych ratowników" oraz odblaski. Jeszcze raz dziękujemy mieszkań naszego Miasta za oddane głosy na Nasz projekt i za pomysły na następne działania, które mamy nadzieję uda Nam się zrealizować.

 

Zabezpieczenie Uroczystości Konstytucji 3-go Maja

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

BricoMarche - Hotel Senator Challenge I Półmaraton Starachowicki

W niedzielę 30 kwietnia 2017 roku, mieliśmy okazję dbać o bezpieczeństwo uczestników Pierwszego BricoMarche-Hotel Senator Chalange Półmaratonu Starachowickiego. Bieg został zorganizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Marka Materka. Oprócz biegu głównego obył się też bieg na 10 km oraz bieg na 2 km.

 

Ćwiczenia Powiatowe Służb Ratowniczych MAN-2017

21 kwietnia 2017 r. uczestniczyliśmy w zintegrowanych powiatowych ćwiczeniach służb ratowniczych pod kryptonimem "MAN 2017". Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie współdziałania Państwowej Straży Pożarnej z pozostałymi służbami, inspekcjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w powiecie. W ćwiczeniach obok sił Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych udział wzięli: Komenda Powiatowa Policji, Straż Miejska w Starachowicach, Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice, Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego w Starachowicach, Państwowe Ratownictwo Medyczne, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Założenia ćwiczebne w większości zrealizowano na terenie zakładu MAN Bus sp. z o.o. Oddział Starachowice.  W trakcie ćwiczeń  przećwiczono trzy epizody: pożar na lakierni, uszkodzenie konstrukcji budynku oraz zdarzenie z udziałem samochodu ciężarowego. Po ćwiczeniach odbyło się oficjalne podsumowanie ćwiczeń z udziałem szefów służb, zaproszonych gości oraz pani starosty Danuty Kępy.

 

Spotkanie z kapitułą nagrody "Koziołka 2016"

Szóstego kwietnia 2017 roku, trójka przedstawicieli Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice miała okazję po raz kolejny uczestniczyć w spotkaniu z kapitułą nagrody "Koziołka", podczas którego przedstawiciele organizacji i instytucji realizujących projekty spójne z założeniami programu "Bezpieczne Świętokrzyskie" przedstawili swoje dokonania. Prezentacje działań podejmowanych przez HGR Starachowice wspólnie z różnymi partnerami publicznymi i społecznymi, realizowanymi w kilku obszarach przedstawił szef naszej grupy Tomasz Łebek

 
Realizujemy programy
Reklama
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5
mod_vvisit_counterWczoraj18
mod_vvisit_counterTen tydzień23
mod_vvisit_counterPoprzedni128
mod_vvisit_counterTen miesiąc525
mod_vvisit_counterPoprzedni703
mod_vvisit_counterWszystkie401848
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook