Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Przekazanie przyczepy dla HGR Starachowice

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

Grand Prix w kulturystyce i fitness OSSA HOTEL

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Harcerska Partyzancka Droga Krzyżowa na Wykusie

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Kurs Pierwszej Pomocy w Wymysłowie

 

Kolejne zrealizowane szkolenie w powiecie Ostrowieckim, tym razem w Wymysłowie, gdzie w Publicznej Szkole Podstawowej spotkaliśmy się z kadra pedagogiczna szkoły. Niewielka szkoła, ale z wielkimi możliwościami rozwoju dla uczniów realizująca wiele programów edukacyjnych. Podczas dwudniowego szkolenia wiele czasu poświęciliśmy na zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy bardzo sprawnie radzili sobie z postawionymi przed nimi zadaniami.

 

 

Szkolenia i pokazy w szkołach

Artykul w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bicie rekordu RKO

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

Zabezpieczenie piątej edycji biegu „MANia biegania”

MANiacy biegania zawładnęli w niedzielę 2 października ulicami Starachowic. W piątej edycji biegu wzięło udział rekordowa ilość 313 zawodników, to prawie 100 osób więcej niż w poprzedniej edycji.  Nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice,  jak zwykle dbali o bezpieczeństwo medyczne uczestników zarówno na terenie placu głównego biegu jak i na samej trasie. Natomiast   nasi harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater, zajmowali się wręczeniem medali pokonującym metę biegaczom.  Podczas biegu zawodnicy  do pokonania mieli 8 kilometrów trasy prowadzącej ulicami Armii Krajowej, Rondem Generała Antoniego Hedy Szarego, odcinkiem ulicy Konstytucji 3-go Maja, Bohaterów Westerplatte,   Szkolną, następnie obok  Domu Nauczyciela,  ulicą Partyzantów, Kopalnianą aż do Ronda Solidarności, a stamtąd do mety. Aby uzyskać wynik 8 kilometrów trzeba było przebiec dwie pętle..

Najlepsi zawodnicy pokonali dystans w 25 minut. Jako pierwszy na metę przybiegł Łukasz Woźniak, zawodnik Kifato ze Strawczyna z czasem 25:21.50. Drugi był Michał Wojciechowski z Tarnobrzega, a trzeci Sylwester Lepiarz z Wronowa. Wśród pań najszybsza okazała się pochodząca z Mołdawi zawodniczka Ludowego Klubu Biegacza Rudnik Olesia Smorzchenco z czasem 30:24.93. Drugie miejsce zajęła Natalia Grzegorczyk z Opoczno Sport Team, a trzecie - Lidia Czarnecka z STS Bliżyn. Rozegrano także rywalizację dla pracowników firmy MAN partner głównego imprezy. Tu na dystansie 4 kilometrów wśród pań pierwsza przybiegła Ewa Witczak, druga Aneta Rymarczyk, a trzecia - Aneta Bernacka. Na dystansie 8 kilometrów bieg ukończyła Magdalena Lis i to ona zajęła pierwsze miejsce. Wśród panów na dystansie 4 kilometrów najlepszy był Krystian Góźdź, drugi - Robert Gładyś, a trzeci Adam Bartnik. Na dystansie 8 kilometrów pierwszy przybiegł Piotr Sztandera, drugi Damian Kutera a trzeci Przemysław Kania.

 

Zabezpieczenie Powiatowych Zawodów Ratowniczych OSP

W niedziele 25 września 2016 r. nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice zabezpieczali na stadionie Miejskim w Starachowicach przy ul. Szkolnej,  IX Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP pod honorowym patronatem  Starosty Starachowickiego- Pan Dariusza Dąbrowskiego. W zmaganiach udział wzięła rekordowa ilość drużyn bo aż 23 drużyny (3 kobiece i 20 męskie) Rozegrano dwie konkurencje:  sztafetę pożarniczą oraz ćwiczenie bojowe, które w tym roku rozegrano po raz pierwszy w nowej formule obejmującej start na nowoczesnych motopompach pożarniczych Tohatsu. W kategorii drużyn kobiecych triumfowała drużyna z Osin (gmina Mirzec) a w kategorii męskiej drużyna OSP  Michałów  (Miasto Starachowice)

 

X Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze

Dziesiąty raz  wspólnie z naszymi partnerami zorganizowaliśmy Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze o puchar Starosty Starachowickiego. W tym roku w dniu 23 września na terenie ośrodka ZHP w Starachowicach rywalizowało 28 zespołów w trzech kategoriach wiekowych.  Szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych oraz szkół średnich.  Na zespoły czekały zaaranżowane zdarzenia, z którymi mogą się spotkać w życiu codziennym. Najmłodsi musieli poradzić sobie z upadkiem z omdleniem, oparzeniem wrzątkiem oraz urazem łokcia po upadku. Gimnazjaliści udzielali pomocy osobie bawiącej się piłą motorową, osobie której noga wpadła do pękniętej drewnianej skrzynki, ofiarom wypadku drogowego oraz w osobie po zatruciu płynem do czyszczenia kuchni.  W najstarszej kategorii na zawodników czekało oparzenie olejem w kuchni, upadek z wysokości, wypadek na quadzie i uszkodzenie nogi pomiędzy molem a łodzią. Szczególnie tu sędziowie zwracali uwagę na bezpieczeństwo zespołu i jego zgranie podczas działań. Na zawodników czekał też test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, który wyjątkowo w tym roku sprawił trudność niektórym zespołom.

 

 

 

 

 

Klasyfikacja zespołów zakończyła się następująco.

 

W kategorii szkół podstawowych

 

 

 

I miejsce - 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater (pierwszy zespół z dwóch w tej kategorii)

 

 

 

 

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Stawie Kunowskim

 

 

 

 

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Nietulisku

 

 

 

W kategorii szkół gimnazjalnych:

 

 

 

I miejsce -  Gimnazjum nr 1 w Starachowicach

 

 

 

 

 

II miejsce - 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater (drugi zespół z dwóch w tej kategorii)

 

 

III miejsce - Harcerskie Centrum Pierwszej Pomocy w Ostrowcu Świętokrzyskim

Tu wyróżnić należy jeszcze zespoły: zespół z  Gimnazjum z Brodów, 38 SDH (pierwszy zespół w kategorii gimnazjum) oraz OSP Lubienia,  którym do III miejsca zabrakło dosłownie kilka punktów.

 

 

W najstarszej kategorii szkół średnich

 

 

I miejsce - II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica.  Starachowice.

 

 

 

 

II miejsce - Harcerskie Centrum Pierwszej Pomocy z Ostrowca Świętokrzyskiego

 

 

 

 

 

III miejsce - 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater.

 

 

 

Zawody zakończyły się  smacznym tortem przygotowanym z okazji 10 zawodów i 10-lecia Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice oraz uroczystym zdjęciem uczestników zawodów i zaproszonych gości, wśród których należy wymienić: Starostę Starachowickiego Dariusza Dąbrowskiego, Wicewojewodę Świętokrzyskiego Andrzeja Będkowskiego, przedstawicielkę Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Beatę Nowak  z Departamentu Ochrony Zdrowia,  Pierwszego Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Starachowicach mł. insp. Dariusza Furtaka, Komendanta  Powiatowego PSP w Starachowicach Wiesława Ungiera, Kierownika SCRMiTS Jarosława Chrobota, Komendanta Straży Miejskiej Waldemara Jakubowskiego, z-ca kom Kieleckiej Chorągwi ZHP Małgorzatę Ślaską,

 

 

 

Były także podziękowania za wspieranie naszych działań ze szczególnym podziękowaniem,  które trafiło do byłego z-ca kom powiatowego Policji nadkomisarza Tomasz Chamery, z którym przez kilka lat realizowaliśmy z powodzeniem wiele działań profilaktycznych.

Zawody i to już po raz dziesiąty odbyły się dzięki współpracy Harcerskiej Grupy Ratowniczej i   Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki z Powiatem  Starachowickim, Gminą Starachowice Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach, Komendą Powiatową Policji w Starachowicach, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach, Straży Miejskiej w Starachowicach, Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego, Szpitalnym Oddziałem  Ratunkowy w Starachowicach oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego.

 
Realizujemy programy
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 
Stronę odwiedziło
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook