Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Zaproszenie na X Jubileuszowe Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze

 

W imieniu Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice  i wszystkich współorganizatorów zapraszamy na dziesiątą edycję Młodzieżowych Wojewódzkich Zawodów Ratowniczych.  W tym roku spotykamy się 23 września  2016 roku na terenie Ośrodka ZHP Starachowice "Lubianka"

Regulamin zawodów i linki do karty zgłoszeń znajdziecie po kliknięciu  w zakładkę  zawody ratownicze, oraz po kliknięciu w logo zawodów.

 

Spartakiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych - Świętokrzyska Golgota

Tym razem dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników spartakiady "Golgota Świętokrzyska" zorganizowanej w dniu 2 września 2016 roku na terenie Sanktuarium w Kałkowie, przez Stowarzyszenie "Przyjacielska Dłoń" i Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej.  W spartakiadzie udział wzięło ponad 500 uczestników z całego województwa świętokrzyskiego. Na naszym punkcie medycznym promowaliśmy także nasze działania w ramach projektu "SOS Dla Ruchu Drogowego". Wspieraliśmy też 38 STARACHOWICKA DRUŻYNA HARCERSKA im. Emilii Plater w prowadzeniu zajęć na strzelnicy łuczniczej, dmuchanych gigantycznych piłkarzykach i pneumatycznej ściance wspinaczkowej. A że uczestnicy, uczestniczyli w różnorodnych zajęciach z dużym zaangażowaniem, możemy napisać śmiało że działo się oj działo.

 

 

 

 

 

 

Dni Starachowic 2016

Tegoroczne Dni Starachowic odbyły się w  dniach 27-28 sierpnia i taj jak w latach poprzednich nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice bardzo czynnie zaangażowali się w realizację tego przedsięwzięcia. Pierwszy dzień odbył się pod hasłem „kreatywna sobota”.  Tu swoje stoiska rozłożyli przedstawiciele różnych firm, instytucji, organizacji, rękodzielnicy. Były pokazy naukowe, loteria fantowa,  galerie prac plastycznych, serwowano też bezalkoholowe drinki z suchym lodem, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem czy różne słodkości. Był okaz mody i stylizacji w wykonaniu seniorów i Młodzieżowej Rady Miasta. Harcerze z Hufca ZHP prowadzili tańce integracyjne, które zakończyły się wspólna „Belgijką” odtańczoną na środku rynku. Był także nasz punkt medyczny, gdzie można było spróbować swoich sił na fantomach, sztuczne rany, ścianka wspinaczkowa, i mega dmuchane piłkarzyki, w realizacji których wspieraliśmy 38 SDH. Gwiazdą wieczoru był Wojciech Gąsowski, który zaśpiewał wszystkie swoje wielkie przeboje, podczas których  tłum złożony w większości ze starszej części mieszkańców razem z nim, często ze łzami w oczach śpiewał  „Zielone wzgórza nad Soliną”  i „Gdzie się podziały tamte prywatki”

 

 

 

 

 

 

Drugi dzień na Rynku upłynął pod hasłem „profilaktyka i muzyka”. Tu oprócz pneumatycznej ścianki wspinaczkowej i mega piłkarzyków, które przygotowaliśmy razem z 38 Starachowicką Drużyną Harcerską, prowadziliśmy konkursy profilaktyczne przygotowane przez Gminna Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, konkurs z „Galardią” oraz  konkurs  rodzinny z firmą MAN, w którym rodziny  walczyły o nagrodę główną, którą był wakacyjny voucher wart aż 5 tysięcy złotych.  Wieczorem wystąpiły  zespół Lorein oraz pochodzący ze Skarżyska Kamiennej zespół Happysad, który rozgrzał cały zapełniony Rynek do czerwoności.  Dni Starachowic zakończyły się w niedzielę około godziny 22.30 pokazem sztucznych ogni.

 

Miejski Piknik Militarny Starachowice 2016

Jednym z elementów Dni Starachowic był Starachowicki Piknik Militarny, który został zorganizowany na placu pod Szlakowiskiem. Podczas pikniku mini pokaz Obrony  Starachowic 1939, zaprezentowała grupa rekonstrukcyjna z Iłży, w którym wykorzystała oryginalne działo Bofors produkowane przed II Wojną Światową w Starachowicach.  Nie zabrakło wybuchów strzałów i nalotów niemieckiego samolotu rozpoznawczego.  Prezentowane były także dioramy ze sprzętem wojskowym, były też między innymi stoiska Muzeum Orła Białego ze Skarżyska, Zakładów Mesko, oraz Towarzystwa Przyjaciół Starachowic. Nad bezpieczeństwem uczestników podczas imprezy czuwała nasza Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice wspólnie z firmą Ravmed.

 

Festyn sportowo-integracyjny pod Zaporą w Brodach

W niedzielę dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników festynu integracyjnego „Pod Zaporą w Brodach” Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców mnóstwo atrakcji począwszy od występów lokalnych zespołów po atrakcje dla dzieci. Było wesołe miasteczko, dmuchańce dla dzieci, ścianka wspinaczkowa i strzelnica łucznicza dla dzieci i młodzieży. Mimo pogody, która w godzinach popołudniowych spłatała figla,  gwiazda wieczoru jaką był zespół  „ Piękni i Młodzi", dał pomimo trudnych warunków atmosferycznych wspaniały koncert podczas którego zaprezentowali swoje największe przeboje dla bardzo licznie zgromadzonej i wytrwałej publiczności. Drugą gwiazdą festynu która rozgrzała i wspaniale rozbawiła publiczność w Brodach był „Markus P". Artysta dał świetny, trwający przeszło godzinę show, w czasie którego bawił widzów przed sceną. Po występach gwiazd festynu niebo nad Brodami rozjaśnił pokaz sztucznych ogni, a do północy uczestnicy imprezy mogli bawić się przy muzyce tanecznej na żywo granej przez zespół „Midnight".

 

Bieg z pomoca dla Mai i Bartusia

14 sierpnia 2016 uczestniczyliśmy w imprezie charytatywnej „Bieg z pomocą dla Mai i Bartusia” w organizację której włączyło się wielu ludzi dobrej woli reprezentujących lokalne stowarzyszenia, instytucje i firmy prywatne. Sama impreza  wywołała bardzo duży odzew wśród mieszkańców, którzy licznie  przyszli w niedzielę na teren Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, żeby wspomóc chore na rdzeniowy zanik mięśni i wymagające kosztownego leczenia maluchy. Organizatorzy przygotowali dla przybyłych wiele atrakcji, były biegi dla uczestników w różnym wieku i o różnych stopniu zaawansowania. W programie znalazł się też bieg główny na dystansie 5 km, podczas którego dbaliśmy wspólnie z przychodnia „VISUS”  o bezpieczeństwo uczestników. Tu na zwycięzców wyścigów czekały pamiątkowe medale, puchary i nagrody rzeczowe. Impreza dobroczynna była też okazją do atrakcyjnego spędzenia czasu dla całych rodzin. Było wiele gier i zabaw plenerowych dla dzieci, ale i dla dorosłych, licytacja różnych fantów w tym kursu prawa jazdy i skody na weekend, konkurs karaoke, zumba, przejażdżki motorem i quadem oraz prowadzone przez 38 Starachowicka Drużynę Harcerska zajęcia łucznicze i gigantyczne piłkarzyki. Podczas imprezy zebrano ponad 20 tysięcy na leczenie dzieci i jak twierdzą organizatorzy, to nie koniec działań na rzecz leczenia Mai i Bartusia.

 

„GRAND PRIX BINKOWSKI RESORT”, KIELCE

 

Po raz kolejny w ostatnim czasie za sprawą współpracy z fundacja Iron Angel ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice zabezpieczali imprezę w Kieleckim Hotelu BINKOWSKI.  Ty razem zabezpieczaliśmy  bardzo ciekawe zawody w fitness i kulturystyce Grand Prix Binkowski Resort. Wspaniała rywalizacja została zorganizowane są przez ostrowiecki klub "BLACK & WHITE" oraz fundację "IRON ANGELS" pod patronatem PZKFiTS i IFBB

 

Światowe Dni Młodzieży

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Gala walki "Angels of Glory" Kielce

24 czerwca nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice zabezpieczali kapitalny wieczór walk na zasadach K-1, MMA i Brazylijskiego Jiu-Jitsu zorganizowany podczas  pierwszej „Gali Angels of Glory” przez fundację „Iron Angels” w Hotelu Bińkowski w Kielcach. Fundacja Iron Angels zdołała zbudować naprawdę niezłą kartę walk i wystartować z sukcesem z nowym projektem na polskiej scenie sportów walki. Nam spośród wielu walk najbardziej przypadła do gustu walka Starachowiczanina Dawida Kasperskiego reprezentującego klub Puncher Wrocław, który  pokonał wyższego i bardzo twardego rywala z Holandii Menno van Roosmalena. Impreza miała międzynarodowy wymiar, ale w walce wieczoru doszło do wewnątrz polskiego pojedynku o pas Zawodowego Mistrza Polski PZKB w wadze do 81 kg. Zmierzyli się w nim Arkadiusz Kaszuba z RKSW Rzeszów, który pokonał  Pawła Gierzyński z Palestry Warszawa.

 

 
Realizujemy programy
Reklama
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj24
mod_vvisit_counterWczoraj17
mod_vvisit_counterTen tydzień121
mod_vvisit_counterPoprzedni135
mod_vvisit_counterTen miesiąc390
mod_vvisit_counterPoprzedni730
mod_vvisit_counterWszystkie396471
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook