Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Bieg z pomoca dla Mai i Bartusia

14 sierpnia 2016 uczestniczyliśmy w imprezie charytatywnej „Bieg z pomocą dla Mai i Bartusia” w organizację której włączyło się wielu ludzi dobrej woli reprezentujących lokalne stowarzyszenia, instytucje i firmy prywatne. Sama impreza  wywołała bardzo duży odzew wśród mieszkańców, którzy licznie  przyszli w niedzielę na teren Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, żeby wspomóc chore na rdzeniowy zanik mięśni i wymagające kosztownego leczenia maluchy. Organizatorzy przygotowali dla przybyłych wiele atrakcji, były biegi dla uczestników w różnym wieku i o różnych stopniu zaawansowania. W programie znalazł się też bieg główny na dystansie 5 km, podczas którego dbaliśmy wspólnie z przychodnia „VISUS”  o bezpieczeństwo uczestników. Tu na zwycięzców wyścigów czekały pamiątkowe medale, puchary i nagrody rzeczowe. Impreza dobroczynna była też okazją do atrakcyjnego spędzenia czasu dla całych rodzin. Było wiele gier i zabaw plenerowych dla dzieci, ale i dla dorosłych, licytacja różnych fantów w tym kursu prawa jazdy i skody na weekend, konkurs karaoke, zumba, przejażdżki motorem i quadem oraz prowadzone przez 38 Starachowicka Drużynę Harcerska zajęcia łucznicze i gigantyczne piłkarzyki. Podczas imprezy zebrano ponad 20 tysięcy na leczenie dzieci i jak twierdzą organizatorzy, to nie koniec działań na rzecz leczenia Mai i Bartusia.

 

„GRAND PRIX BINKOWSKI RESORT”, KIELCE

 

Po raz kolejny w ostatnim czasie za sprawą współpracy z fundacja Iron Angel ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice zabezpieczali imprezę w Kieleckim Hotelu BINKOWSKI.  Ty razem zabezpieczaliśmy  bardzo ciekawe zawody w fitness i kulturystyce Grand Prix Binkowski Resort. Wspaniała rywalizacja została zorganizowane są przez ostrowiecki klub "BLACK & WHITE" oraz fundację "IRON ANGELS" pod patronatem PZKFiTS i IFBB

 

Światowe Dni Młodzieży

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Gala walki "Angels of Glory" Kielce

24 czerwca nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice zabezpieczali kapitalny wieczór walk na zasadach K-1, MMA i Brazylijskiego Jiu-Jitsu zorganizowany podczas  pierwszej „Gali Angels of Glory” przez fundację „Iron Angels” w Hotelu Bińkowski w Kielcach. Fundacja Iron Angels zdołała zbudować naprawdę niezłą kartę walk i wystartować z sukcesem z nowym projektem na polskiej scenie sportów walki. Nam spośród wielu walk najbardziej przypadła do gustu walka Starachowiczanina Dawida Kasperskiego reprezentującego klub Puncher Wrocław, który  pokonał wyższego i bardzo twardego rywala z Holandii Menno van Roosmalena. Impreza miała międzynarodowy wymiar, ale w walce wieczoru doszło do wewnątrz polskiego pojedynku o pas Zawodowego Mistrza Polski PZKB w wadze do 81 kg. Zmierzyli się w nim Arkadiusz Kaszuba z RKSW Rzeszów, który pokonał  Pawła Gierzyński z Palestry Warszawa.

 

 

I Marszobieg „WYKUS 43”

18 czerwca 2016 w 73 rocznicę bitwy pod Wykusem, mieliśmy okazję zabezpieczać medycznie zorganizowany  przez „Fundacje SPRZYMIERZENI Z GROM” we współpracy z samorządami z Wąchocka i Starachowic,  I Marszobieg WYKUS'43  zorganizowany ku pamięci żołnierzy Armii Krajowej i Cichociemnych w  73 rocznicy „Bitwy na Wykusie” . W zamyśle organizatorów w wydarzeniu miało wystartowało równo 316 uczestników,  dokładnie tylu ilu Cichociemnych zrzucono do okupowanej Polski podczas II wojny światowej. W marszobiegu WYKUS'43 strojem obowiązkowym był polski mundur i wojskowe obuwie, a trasa biegła terenami leśnymi od leśniczówki na Ratajach na Wykus. Uczestnicy którzy ukończyli bieg otrzymali  medale z wybitymi numerem Cichociemnego, umieszczonym nad szponami orła. Równolegle, 18 czerwca odbył się również bieg w kategorii „open" w strojach sportowych (wręczony po jego ukończeniu medal nie zawierał numeru Cichociemnego), a dzień później nad zalewem w Wąchocku odbyły się biegi  dla dzieci i młodzieży w stroju dowolnym.

 

 

 

Ćwiczenia Kompanii Obwodowej OSP

8 czerwca 2016 uczestniczyliśmy jako medyczne zabezpieczenie działań w  ćwiczeniach kompanii powiatowej OSP organizowanych  pod kryptonimem „Węglów 2016”. Realizacja tego typu ćwiczeń ma na celu doskonalenie działań z udziałem większej ilości sił i środków. Jest również dobrą okazją do sprawdzenia organizacji dowodzenia,  stanu wyszkolenia i wyposażenia jednostek OSP z terenu powiatu. W ćwiczeniach na terenie Nadleśnictwa Skarżysko – Kamienna przyjęto pożar lasu na powierzchni około 2 hektarów, podczas którego blisko 80 strażaków prowadziło działania gaśnicze oraz organizowało zaopatrzenie wodne, które przy pożarze lasu jest kluczowym elementem akcji ratowniczo – gaśniczej.

 

Zajęcia dla 13 Świętokrzyski Korpus Polskich Drużyn Strzeleckich

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Z Neską u przedszkolaków

Po raz drugi w tym roku ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Kubusia Puchatka. Tym razem podczas spotkania towarzyszyła nam nasza Neska. Przedszkolaki miały okazje poznać pracę psa,  jego zdyscyplinowanie i umiejętności. Mogły też poznać i przećwiczyć zachowanie się podczas kontaktów z nieznajomym i niebezpieczny psem.

 

Zawody powiatowe drużyn OSP

5 czerwca 2016 roku zapewnialiśmy bezpieczeństwo uczestników Powiatowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które odbyły się na płycie głównej stadionu przy ulicy Szkolnej w Starachowicach. W zawodach startowały drużyny w wieku od 10 do 16 lat. Zgodnie z regulaminem rozegrano dwie konkurencje: sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe. Z 26 drużyn z całego powiatu starachowickiego wystartowało 11 drużyn, w tym 4 drużyn dziewczęcych. W kategorii dziewcząt I miejsce zajął zespół MDP Mirzec z wynikiem 1022,96  pkt, przed zespołem MDP Osiny i zespołem MDP Ambrożów. W kategorii chłopców również najlepszy był zespół z MDP Mirzec z wynikiem 1019,17 pkt, który pokonał zespoły MDP Tychów Stary i MDP Gadka.

 
Realizujemy programy
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Stronę odwiedziło
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook