Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Dni Starachowic 2016

Tegoroczne Dni Starachowic odbyły się w  dniach 27-28 sierpnia i taj jak w latach poprzednich nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice bardzo czynnie zaangażowali się w realizację tego przedsięwzięcia. Pierwszy dzień odbył się pod hasłem „kreatywna sobota”.  Tu swoje stoiska rozłożyli przedstawiciele różnych firm, instytucji, organizacji, rękodzielnicy. Były pokazy naukowe, loteria fantowa,  galerie prac plastycznych, serwowano też bezalkoholowe drinki z suchym lodem, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem czy różne słodkości. Był okaz mody i stylizacji w wykonaniu seniorów i Młodzieżowej Rady Miasta. Harcerze z Hufca ZHP prowadzili tańce integracyjne, które zakończyły się wspólna „Belgijką” odtańczoną na środku rynku. Był także nasz punkt medyczny, gdzie można było spróbować swoich sił na fantomach, sztuczne rany, ścianka wspinaczkowa, i mega dmuchane piłkarzyki, w realizacji których wspieraliśmy 38 SDH. Gwiazdą wieczoru był Wojciech Gąsowski, który zaśpiewał wszystkie swoje wielkie przeboje, podczas których  tłum złożony w większości ze starszej części mieszkańców razem z nim, często ze łzami w oczach śpiewał  „Zielone wzgórza nad Soliną”  i „Gdzie się podziały tamte prywatki”

 

 

 

 

 

 

Drugi dzień na Rynku upłynął pod hasłem „profilaktyka i muzyka”. Tu oprócz pneumatycznej ścianki wspinaczkowej i mega piłkarzyków, które przygotowaliśmy razem z 38 Starachowicką Drużyną Harcerską, prowadziliśmy konkursy profilaktyczne przygotowane przez Gminna Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, konkurs z „Galardią” oraz  konkurs  rodzinny z firmą MAN, w którym rodziny  walczyły o nagrodę główną, którą był wakacyjny voucher wart aż 5 tysięcy złotych.  Wieczorem wystąpiły  zespół Lorein oraz pochodzący ze Skarżyska Kamiennej zespół Happysad, który rozgrzał cały zapełniony Rynek do czerwoności.  Dni Starachowic zakończyły się w niedzielę około godziny 22.30 pokazem sztucznych ogni.

 

Miejski Piknik Militarny Starachowice 2016

Jednym z elementów Dni Starachowic był Starachowicki Piknik Militarny, który został zorganizowany na placu pod Szlakowiskiem. Podczas pikniku mini pokaz Obrony  Starachowic 1939, zaprezentowała grupa rekonstrukcyjna z Iłży, w którym wykorzystała oryginalne działo Bofors produkowane przed II Wojną Światową w Starachowicach.  Nie zabrakło wybuchów strzałów i nalotów niemieckiego samolotu rozpoznawczego.  Prezentowane były także dioramy ze sprzętem wojskowym, były też między innymi stoiska Muzeum Orła Białego ze Skarżyska, Zakładów Mesko, oraz Towarzystwa Przyjaciół Starachowic. Nad bezpieczeństwem uczestników podczas imprezy czuwała nasza Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice wspólnie z firmą Ravmed.

 

Festyn sportowo-integracyjny pod Zaporą w Brodach

W niedzielę dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników festynu integracyjnego „Pod Zaporą w Brodach” Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców mnóstwo atrakcji począwszy od występów lokalnych zespołów po atrakcje dla dzieci. Było wesołe miasteczko, dmuchańce dla dzieci, ścianka wspinaczkowa i strzelnica łucznicza dla dzieci i młodzieży. Mimo pogody, która w godzinach popołudniowych spłatała figla,  gwiazda wieczoru jaką był zespół  „ Piękni i Młodzi", dał pomimo trudnych warunków atmosferycznych wspaniały koncert podczas którego zaprezentowali swoje największe przeboje dla bardzo licznie zgromadzonej i wytrwałej publiczności. Drugą gwiazdą festynu która rozgrzała i wspaniale rozbawiła publiczność w Brodach był „Markus P". Artysta dał świetny, trwający przeszło godzinę show, w czasie którego bawił widzów przed sceną. Po występach gwiazd festynu niebo nad Brodami rozjaśnił pokaz sztucznych ogni, a do północy uczestnicy imprezy mogli bawić się przy muzyce tanecznej na żywo granej przez zespół „Midnight".

 

Bieg z pomoca dla Mai i Bartusia

14 sierpnia 2016 uczestniczyliśmy w imprezie charytatywnej „Bieg z pomocą dla Mai i Bartusia” w organizację której włączyło się wielu ludzi dobrej woli reprezentujących lokalne stowarzyszenia, instytucje i firmy prywatne. Sama impreza  wywołała bardzo duży odzew wśród mieszkańców, którzy licznie  przyszli w niedzielę na teren Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, żeby wspomóc chore na rdzeniowy zanik mięśni i wymagające kosztownego leczenia maluchy. Organizatorzy przygotowali dla przybyłych wiele atrakcji, były biegi dla uczestników w różnym wieku i o różnych stopniu zaawansowania. W programie znalazł się też bieg główny na dystansie 5 km, podczas którego dbaliśmy wspólnie z przychodnia „VISUS”  o bezpieczeństwo uczestników. Tu na zwycięzców wyścigów czekały pamiątkowe medale, puchary i nagrody rzeczowe. Impreza dobroczynna była też okazją do atrakcyjnego spędzenia czasu dla całych rodzin. Było wiele gier i zabaw plenerowych dla dzieci, ale i dla dorosłych, licytacja różnych fantów w tym kursu prawa jazdy i skody na weekend, konkurs karaoke, zumba, przejażdżki motorem i quadem oraz prowadzone przez 38 Starachowicka Drużynę Harcerska zajęcia łucznicze i gigantyczne piłkarzyki. Podczas imprezy zebrano ponad 20 tysięcy na leczenie dzieci i jak twierdzą organizatorzy, to nie koniec działań na rzecz leczenia Mai i Bartusia.

 

„GRAND PRIX BINKOWSKI RESORT”, KIELCE

 

Po raz kolejny w ostatnim czasie za sprawą współpracy z fundacja Iron Angel ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice zabezpieczali imprezę w Kieleckim Hotelu BINKOWSKI.  Ty razem zabezpieczaliśmy  bardzo ciekawe zawody w fitness i kulturystyce Grand Prix Binkowski Resort. Wspaniała rywalizacja została zorganizowane są przez ostrowiecki klub "BLACK & WHITE" oraz fundację "IRON ANGELS" pod patronatem PZKFiTS i IFBB

 

Światowe Dni Młodzieży

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Gala walki "Angels of Glory" Kielce

24 czerwca nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice zabezpieczali kapitalny wieczór walk na zasadach K-1, MMA i Brazylijskiego Jiu-Jitsu zorganizowany podczas  pierwszej „Gali Angels of Glory” przez fundację „Iron Angels” w Hotelu Bińkowski w Kielcach. Fundacja Iron Angels zdołała zbudować naprawdę niezłą kartę walk i wystartować z sukcesem z nowym projektem na polskiej scenie sportów walki. Nam spośród wielu walk najbardziej przypadła do gustu walka Starachowiczanina Dawida Kasperskiego reprezentującego klub Puncher Wrocław, który  pokonał wyższego i bardzo twardego rywala z Holandii Menno van Roosmalena. Impreza miała międzynarodowy wymiar, ale w walce wieczoru doszło do wewnątrz polskiego pojedynku o pas Zawodowego Mistrza Polski PZKB w wadze do 81 kg. Zmierzyli się w nim Arkadiusz Kaszuba z RKSW Rzeszów, który pokonał  Pawła Gierzyński z Palestry Warszawa.

 

 

I Marszobieg „WYKUS 43”

18 czerwca 2016 w 73 rocznicę bitwy pod Wykusem, mieliśmy okazję zabezpieczać medycznie zorganizowany  przez „Fundacje SPRZYMIERZENI Z GROM” we współpracy z samorządami z Wąchocka i Starachowic,  I Marszobieg WYKUS'43  zorganizowany ku pamięci żołnierzy Armii Krajowej i Cichociemnych w  73 rocznicy „Bitwy na Wykusie” . W zamyśle organizatorów w wydarzeniu miało wystartowało równo 316 uczestników,  dokładnie tylu ilu Cichociemnych zrzucono do okupowanej Polski podczas II wojny światowej. W marszobiegu WYKUS'43 strojem obowiązkowym był polski mundur i wojskowe obuwie, a trasa biegła terenami leśnymi od leśniczówki na Ratajach na Wykus. Uczestnicy którzy ukończyli bieg otrzymali  medale z wybitymi numerem Cichociemnego, umieszczonym nad szponami orła. Równolegle, 18 czerwca odbył się również bieg w kategorii „open" w strojach sportowych (wręczony po jego ukończeniu medal nie zawierał numeru Cichociemnego), a dzień później nad zalewem w Wąchocku odbyły się biegi  dla dzieci i młodzieży w stroju dowolnym.

 

 

 

Ćwiczenia Kompanii Obwodowej OSP

8 czerwca 2016 uczestniczyliśmy jako medyczne zabezpieczenie działań w  ćwiczeniach kompanii powiatowej OSP organizowanych  pod kryptonimem „Węglów 2016”. Realizacja tego typu ćwiczeń ma na celu doskonalenie działań z udziałem większej ilości sił i środków. Jest również dobrą okazją do sprawdzenia organizacji dowodzenia,  stanu wyszkolenia i wyposażenia jednostek OSP z terenu powiatu. W ćwiczeniach na terenie Nadleśnictwa Skarżysko – Kamienna przyjęto pożar lasu na powierzchni około 2 hektarów, podczas którego blisko 80 strażaków prowadziło działania gaśnicze oraz organizowało zaopatrzenie wodne, które przy pożarze lasu jest kluczowym elementem akcji ratowniczo – gaśniczej.

 
Realizujemy programy
Reklama
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj17
mod_vvisit_counterWczoraj34
mod_vvisit_counterTen tydzień126
mod_vvisit_counterPoprzedni324
mod_vvisit_counterTen miesiąc923
mod_vvisit_counterPoprzedni839
mod_vvisit_counterWszystkie398586
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook