Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Dzień dziecka pod "WIATĄ"

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

Zajęcia w SP-11

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Przedszkolaki z "7" na miasteczku ruchu drogowego

Po raz kolejny dyrekcja i wychowawcy Przedszkola nr 7 w Starachowicach zorganizowali dla swoich podopiecznych "Tydzień Bezpiecznego Przedszkolaka" W ramach zajęć spotkaliśmy się z przedszkolakami na miasteczku ruchu drogowego, gdzie wspólnie KP Policji przeprowadziliśmy zajęcia edukacyjne. Przedszkolaki już na początku spotkania mogły poznać sposoby udzielania pierwszej pomocy a zaczęliśmy od opatrzenia skaleczenia jednego z uczestników. Później były już tylko ćwiczenia i pokaz z naszą NESKĄ. Policjanci pokazali i przećwiczyli z przedszkolakami właściwe zachowanie na drodze korzystając z możliwości jakie daje miasteczko ruchu.

 

Szkolenie "SOS DLA RUCHU DROGOWEGO" w Ostrowcu

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

Kurs Pierwszej Pomocy dla "Przewodników ZHP"

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Szkolenie dla Stowarzyszenie ,,Przyjacielska Dłoń”

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

Spotkanie z kapitułą "Nagrody Koziołka"

30 marca 2016 roku przedstawiciele Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice uczestniczyli w spotkaniu z Kapituła Nagrody Koziołka w ramach programu Bezpieczne Świętokrzyskie, która wizytowała powiat starachowicki jako jeden z sześciu powiatów , które zakwalifikowały się do nagrody. Podczas spotkania które prowadził Starosta Starachowicki Dariusz Dąbrowski, podsumowano działania z zakresu bezpieczeństwa w 2015 roku. W skład kapituły konkursowej wchodzą przedstawiciele urzędów Wojewódzkiego pani Ewa Mazurek, Urzędu Marszałkowskiego pan Grzegorz Niechciał oraz przedstawicielka Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach nadkomisarz Monika Wierzbicka. Wszyscy członkowie kapituły bardzo pozytywnie wypowiedzieli się o podejmowanych na naszym terenie działaniach.

Na spotkaniu, w którym uczestniczyły instytucje działające na rzecz bezpieczeństwa prezentowano wszystkie akcje podejmowane w 2015 roku. Mieliśmy okazję zaprezentować programy realizowane przez HGR Starachowice i Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki „SOS DLA RUCHU DROGOWEGO”, „RAZEM DLA 112” „STRETTWORKER”, oraz dwa wydarzenia organizowane w ramach tych programów „Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze” oraz „RESTART A HEART czyli bicie rekordu RKO” Wszyscy członkowie komisji byli pod wrażeniem działań, w który wielokrotnie podkreślana była współpraca wielu instytucji i organizacji co bardzo pozytywnie wyróżnia nasz powiat na tle innych powiatów z województwa. Powiat starachowicki na swoim koncie ma już sześć pierwszych nagród Koziołka przyznawanych za działania na rzecz bezpieczeństwa w ramach programu Bezpieczne Świętokrzyskie i to zdobyte w ciągu ostatnich lat. Cieszymy się że nasza grupa ratownicza ze swoimi działaniami wpisuje się w realizację programu i mamy nadzieję że również w tym roku, działania podejmowane na terenie naszego powiatu znajdą uznanie w oczach kapituły.

 

U maluchów w „Akademii Przedszkolaka”

Po raz kolejny w tym roku nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice gościli u przedszkolaków. Tym razem zawitaliśmy do Akademii Przedszkolaka w Starachowicach. Naszym ratownikom towarzyszyła Neska, która po zapoznaniu przedszkolaków z numerem 112 i praca ratowników pomogła nam przekazać kilka ważnych informacji na temat zachowania się dzieci w kontaktach z nieznajomymi zwierzętami.  Na zakończenie przedszkolaki przekupiły nas wspaniałymi ptysiami z kremem, przez co na pewno odwiedzimy ich pewnie jeszcze nie raz.

 

Ćwiczenia "SZPITAL 2016"

W piątek 15 kwietnia 2016 r. na terenie Szpitala Powiatowego i jego otoczenia, przeprowadzone zostały ćwiczenia służb ratowniczych pod kryptonimem „SZPITAL 2016”, Ćwiczenia składały się z kilku epizodów.  Wypadku w którym wzięły udział dwa  samochody osobowe przy skrzyżowaniu ulic Radomskiej i Batalionów Chłopskich, w którym poszkodowane zostały trzy osoby. Pożaru w części gospodarczej  szpitala miejskiego, który spowodował zadymienie na jednym z pięter, gdzie personel zmuszony był ewakuować jedno z pięter szpitala, oraz epizod wywołany przez nieznanego mężczyznę, który w jednym z pomieszczeń szpitala, przy pomocy petardy doprowadza do uwolnienia niezidentyfikowanego białego proszku, który  został rozpylony na czterech pracownikach. Sprawca uciekł w kierunku lądowiska dla helikopterów, gdzie został zatrzymany przez policjantów, a na miejsce działań w celu pobrania próbek substancji oraz przeprowadzenia dekontaminacji skażonych osób została zadysponowana także Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego z Ostrowca Św.

 

Celem wspólnych ćwiczeń było doskonalenie umiejętności dowodzenia siłami i środkami na poziomie interwencyjnym i taktycznym oraz doskonalenie zasad współdziałania służb ratowniczych na terenie naszego powiatu.

 
Realizujemy programy
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Stronę odwiedziło
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook