Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

I Marszobieg „WYKUS 43”

18 czerwca 2016 w 73 rocznicę bitwy pod Wykusem, mieliśmy okazję zabezpieczać medycznie zorganizowany  przez „Fundacje SPRZYMIERZENI Z GROM” we współpracy z samorządami z Wąchocka i Starachowic,  I Marszobieg WYKUS'43  zorganizowany ku pamięci żołnierzy Armii Krajowej i Cichociemnych w  73 rocznicy „Bitwy na Wykusie” . W zamyśle organizatorów w wydarzeniu miało wystartowało równo 316 uczestników,  dokładnie tylu ilu Cichociemnych zrzucono do okupowanej Polski podczas II wojny światowej. W marszobiegu WYKUS'43 strojem obowiązkowym był polski mundur i wojskowe obuwie, a trasa biegła terenami leśnymi od leśniczówki na Ratajach na Wykus. Uczestnicy którzy ukończyli bieg otrzymali  medale z wybitymi numerem Cichociemnego, umieszczonym nad szponami orła. Równolegle, 18 czerwca odbył się również bieg w kategorii „open" w strojach sportowych (wręczony po jego ukończeniu medal nie zawierał numeru Cichociemnego), a dzień później nad zalewem w Wąchocku odbyły się biegi  dla dzieci i młodzieży w stroju dowolnym.

 

 

 

Ćwiczenia Kompanii Obwodowej OSP

8 czerwca 2016 uczestniczyliśmy jako medyczne zabezpieczenie działań w  ćwiczeniach kompanii powiatowej OSP organizowanych  pod kryptonimem „Węglów 2016”. Realizacja tego typu ćwiczeń ma na celu doskonalenie działań z udziałem większej ilości sił i środków. Jest również dobrą okazją do sprawdzenia organizacji dowodzenia,  stanu wyszkolenia i wyposażenia jednostek OSP z terenu powiatu. W ćwiczeniach na terenie Nadleśnictwa Skarżysko – Kamienna przyjęto pożar lasu na powierzchni około 2 hektarów, podczas którego blisko 80 strażaków prowadziło działania gaśnicze oraz organizowało zaopatrzenie wodne, które przy pożarze lasu jest kluczowym elementem akcji ratowniczo – gaśniczej.

 

Zajęcia dla 13 Świętokrzyski Korpus Polskich Drużyn Strzeleckich

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Z Neską u przedszkolaków

Po raz drugi w tym roku ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Kubusia Puchatka. Tym razem podczas spotkania towarzyszyła nam nasza Neska. Przedszkolaki miały okazje poznać pracę psa,  jego zdyscyplinowanie i umiejętności. Mogły też poznać i przećwiczyć zachowanie się podczas kontaktów z nieznajomym i niebezpieczny psem.

 

Zawody powiatowe drużyn OSP

5 czerwca 2016 roku zapewnialiśmy bezpieczeństwo uczestników Powiatowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które odbyły się na płycie głównej stadionu przy ulicy Szkolnej w Starachowicach. W zawodach startowały drużyny w wieku od 10 do 16 lat. Zgodnie z regulaminem rozegrano dwie konkurencje: sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe. Z 26 drużyn z całego powiatu starachowickiego wystartowało 11 drużyn, w tym 4 drużyn dziewczęcych. W kategorii dziewcząt I miejsce zajął zespół MDP Mirzec z wynikiem 1022,96  pkt, przed zespołem MDP Osiny i zespołem MDP Ambrożów. W kategorii chłopców również najlepszy był zespół z MDP Mirzec z wynikiem 1019,17 pkt, który pokonał zespoły MDP Tychów Stary i MDP Gadka.

 

Zlot 58 Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego

Przez dwa dni Wąchock tętnił harcerskim życiem za sprawą uczestników 58 Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego. Blisko 600 uczestników spotkało się dzięki uprzejmości władz Wąchocka na zlocie rajdu, podczas którego podsumowano rywalizację na wszystkich ośmiu trasach rajdu. Nasi ratownicy z harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice po raz kolejny dbali o bezpieczeństwo uczestników zlotu zarówno podczas różnorodnych zajęć na zlocie jak i na apelu końcowym z udziałem zaproszonych gości. Nie zabrakło też interwencji związanych z trudami na trasach i wszechobecnymi na takich imprezach odciskach i otarciach.

 

 

Starachowice z kolejnym "Złotym Koziołkiem"

Po raz 17 podsumowano działania profilaktyczne w ramach programu "BEZPIECZNE ŚWIĘTOKRZYSKIE"  i po raz kolejny nasz Powiat Starachowicki stanął na najwyższym podium i to już 7 raz z rzędu. Nagrodę z rak pani Wojewody Agaty Wojtyszek, Marszałka Adama Jarubasa i Komendanta Świętokrzyskiej Policji insp. Artura Bednarka odebrał Starosta Dariusz Dąbrowski. Drugie miejsce zajęło Miasto Kielce a trzecie Powiat Buski. Nasz Starosta miał też okazję zaprezentować działania instytucji i organizacji, które zostały tak wysoko ocenione przez kapitułę "Koziołka".  Cieszymy się że wśród nich, znalazły się także działania Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice.

 

Jarmark u Starzecha

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień dziecka pod "WIATĄ"

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 
Realizujemy programy
Reklama
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj24
mod_vvisit_counterWczoraj17
mod_vvisit_counterTen tydzień121
mod_vvisit_counterPoprzedni135
mod_vvisit_counterTen miesiąc390
mod_vvisit_counterPoprzedni730
mod_vvisit_counterWszystkie396471
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook