Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Ogólnopolska Terenowa Integracja dla Choinki 2015 Świętokrzyskie

5 Grudnia 2015 roku ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice uczestniczyli w zabezpieczeniu III Świętokrzyskiej Terenowej Integracji dla Choinki. Impreza została zorganizowana przez   "Wertep Brody" "Camp 4x4" oraz "Świętokrzyski Jeep" a do współpracy przyłączyło się wiele instytucji i osób, które wspierały integracją rzeczami na  loterię i paczki dla najmłodszych. Celem imprezy była integracja środowisk 4x4 w szczytnym celu wspierania osób potrzebujących. Podczas imprezy w której uczestniczyło 104 załogi rywalizujące w dwóch klasach z wpisowego, licytacji przedmiotów i loterii fantowej zebrano ponad 23 tysiące złoty. Po imprezie organizatorzy zorganizowali także licytację pierwszego numeru startowego, na kwotę dwóch tysięcy złoty, które zostały przeznaczone na pomoc dla Bartka. Już dziś w imieniu organizatorów  zapraszamy wszystkich no kolejną na pewno jeszcze bardziej udana Świętokrzyską Integrację

 

 

 

 

 

 

 

Zabezpieczenie Orszaku Świętej Barbary

5 grudnia dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników Uroczystości Świętej Barbary Patronki Starachowic. W uroczystości uczestniczył ksiądz prałat Piotr Supierz, Sekretarz Papieskiej Rady do Spraw Służby Zdrowia w Watykanie oraz ksiądz Marek Janas, dziekan Dekanatu Starachowice-Północ. Przy figurze św. Barbary odmówiono modlitwę za Starachowice i procesyjnie – szlakiem dawnych górników – wyruszono do kościoła. Procesja ze św. Barbarą w asyście górników. Orszak przeszedł ulicami T. Krywki, Konstytucji 3 Maja, Bohaterów Westerplatte i Św. Barbary do kościoła Wszystkich Świętych, gdzie odprawiono uroczystą mszę odpustową. Po mszy na uczestników czekał poczęstunek przygotowany przez  Rycerze Kolumba. Były też stoiska z ozdobami świątecznymi. Podsumowano także konkurs plastyczny plastycznym i fotograficzny z którego najpiękniejsze prace zostały wydrukowane i wywieszone na dwóch dużych planszach jako wyraz naszej wdzięczności patronce.

 

 

Szkolenie dla nauczycieli

 

Kolejne szkolenie dla grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej nr 12 odbyło się na początku grudnia. Nasi instruktorzy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, przeprowadzili zajęcia w których umiejętności praktyczne nabierali także kandydaci do HGR z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater.

 

Zabezpieczenie uroczystości Odzyskania Niepodległości

Tradycyjnie już podczas uroczystych obchodów rocznicy Odzyskania Niepodległości ratownicy Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice dbali o bezpieczeństwo uczestników zarówno podczas mszy świętej jak i podczas drugiej części pod Pomnikiem Niepodległości.

Po zakończeniu uroczystości wspieraliśmy Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki i 38 Starachowicką Drużynę Harcerską w organizacji II Gry Miejskiej "Obrońcom Rzeczpospolitej"

 

Szkolenie dla nauczycieli

 

Pod koniec listopada 2015 instruktorzy Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice przeprowadzili kurs pierwszej pomocy  dla nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 12 w Starachowicach. Było to kolejne spotkanie spotkanie szkoleniowe naszej grupy z gronem pedagogicznym szkoły. Z kolejną grupą spotkamy się jeszcze w grudniu br.

 

Z wizyta u przedszkolaków

30 października 2015 roku odwiedziliśmy przedszkole na ul Granicznej w Starachowicach, gdzie spotkaliśmy się z dwoma najstarszymi grupami przedszkolaków. Podczas spotkania sprawdziliśmy znajomość numerów alarmowych u przedszkolaków oraz pokazaliśmy podstawowe działania jakie przedszkolaki są w stanie zrobić podczas ratowania osób. Na zakończenie opowiadaliśmy jak należy się zachowywać w kontaktach z psami i co robić w przypadku agresji z ich strony. Przedszkolami mogły też zobaczyć kilka sztuczek w wykonaniu Neski, która towarzyszyła man podczas wizyty w przedszkolu.

 

Zdrowo i bezpiecznie do szkoły z Jeżem Edkiem :)

22 października 2015 roku w Sali Starachowickiego Centrum Kultury odbyło się kolejne spotkanie z przedszkolakami w ramach akcji skierowanej do pierwszoklasistów a przygotowanej przez Echo Dnia "Zdrowo i bezpiecznie do szkoły" Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice. W dwóch spotkaniach udział wzięło ponad 300 pierwszaków. W tym roku organizatorzy i sam Jeż Edek zadbali o atrakcyjny scenariusz spotkania.  Tym razem akcja toczyła się w lesie gdzie nieostrożnego Edka ugryzł szerszeń. Konieczne okazało się wezwanie karetki pogotowia ratunkowego. Na scenie za chwilę zjawili się nasi dzielni ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, którzy szybko przyłożyli woreczek z lodem do Edkowego nosa i zabandażowali go. Pani Iwona ze Szpitala Dziecięcego w Kielcach mówiła, jak ważne jest zdrowe odżywianie, dlaczego trzeba jeść owoce i warzywa, często myć ręce i kichać w chusteczkę Był tez epizod z płonącym lasem który  sprawnie ugasili strażacy ze  Starachowic. Pokazali też zgromadzonym różne stroje strażackie stosowane w różnorodnych działaniach. Policjanci z Komendy Powiatowej powstrzymali jeża  przed przejściem przez tory przy opuszczonych szlabanach i przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Na koniec odbyła się wielka klasówka, podczas której odpowiadali na pytania strażaków, policjantów, ratowników medycznych oraz  pani doktor. Oczywiście wszyscy zdali test śpiewająco. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem piosenki zaintonowanej przez pana Wojciecha Stachurskiego, który wraz z jeżem wędrował po lesie, prowadził całe spotkanie..

 

Zajęcia z pierwszej pomocy na kursie samoobrony dla kobiet

21 października 2015 roku odwiedziliśmy uczestniczki odbywającego się w Starachowicach kursu samoobrony dla kobiet. Podczas kilkugodzinnych zajęć pod okiem Instruktorów Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice i kandydatów do HGR Starachowice z 38 SDH, odważne panie poznawały podstawowe zasady prowadzenia resuscytacji krążeniowo oddechowej. Zajęcia z samoobrony prowadzili na kursie trenerzy karate z SKK KYOKUSHIN,  oraz instruktorzy samoobrony ze Starachowickiej Straży Miejskiej.

 

 

Kolejny rekordowy rekord RKO

16 października został pobity kolejny rekord w RKO zarówno w Starachowicach jak i w Polsce. Ponad 92 tysiące  osób z 980 instytucji z całej Polski uczestniczyło w próbie bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób, koordynowanej w Polsce przez Fundację WOŚP. Liczba ta wskazuje na to, że ponownie udało się ustanowić imponujący wynik! Tak Polacy wspólnie z Orkiestrą zaangażowali się w Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.

Akcję bicia rekordu RKO w jednoczesnej resuscytacji na fantomach przez 30 minut po raz trzeci zorganizowała Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice. W akcji zorganizowanej na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w tym roku uczestniczyło aż 212 osób, które prowadziły RKO na 14 fantomach. W ubiegłym roku było to 180 osób i 12 fantomów. Akcja została zorganizowana w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, który przypada 16 października. W resuscytacji wzięli udział uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjum nr 2, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, Zespołu Szkół Zawodowych nr 3, Szkoły Podstawowej nr 9, Szkoły Podstawowej nr 11 i Szkoły Podstawowej nr 12, oraz harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej imienia Emilii Plater, która wspierała Harcerska Grupę Ratowniczą Starachowice w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji. Obecni byli przedstawiciele Policji z Januszem Kowalewski, Monika Kalinowską, Agnieszka Staryczenkow, członkowie Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki, strażacy z Komendy Powiatowej PSP z komendantem Markiem Kaczmarczykiem oraz kierownik Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa i Transportu Sanitarnego w Starachowicach Jarosław Chrobot. Były też osoby prywatne, które dowiedziały się o akcji z informacji w mediach społecznościowych. W tym roku na uczestników czekała miła niespodzianka w postaci apteczek ofiarowanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy za co w imieniu własnym i uczestników serdecznie dziękujemy.

Więcej zdjęć na naszym facebookowym profilu. Zapraszamy !

Po podliczeniu raportów ze wszystkich instytucji, które razem z WOŚP biły rekord w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób, możemy z ogromną radością potwierdzić, że rekord został pobity! W tym roku w akcji wzięło udział 980 instytucji oraz 92 049 osób!

Dziękujemy każdej osobie i każdej instytucji, która włączyła się w nasze przedsięwzięcie! Pokazaliście, że Polska potrafi ratować! Emotikon heart

 
Realizujemy programy
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Stronę odwiedziło
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook