Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Szkolenie "SOS DLA RUCHU DROGOWEGO" w Ostrowcu

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

Kurs Pierwszej Pomocy dla "Przewodników ZHP"

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Szkolenie dla Stowarzyszenie ,,Przyjacielska Dłoń”

Tym razem ze szkoleniem dotarliśmy do Kałkowa,  gdzie w remizie  OSP Kałków,  przeprowadziliśmy szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla członków i sympatyków Stowarzyszenia Pomocna Dłoń, z którym w ostatnim czasie bardzo fajne nam się współpracuje przy realizacji różnych przedsięwzięć.

 

 

Spotkanie z kapitułą "Nagrody Koziołka"

30 marca 2016 roku przedstawiciele Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice uczestniczyli w spotkaniu z Kapituła Nagrody Koziołka w ramach programu Bezpieczne Świętokrzyskie, która wizytowała powiat starachowicki jako jeden z sześciu powiatów , które zakwalifikowały się do nagrody. Podczas spotkania które prowadził Starosta Starachowicki Dariusz Dąbrowski, podsumowano działania z zakresu bezpieczeństwa w 2015 roku. W skład kapituły konkursowej wchodzą przedstawiciele urzędów Wojewódzkiego pani Ewa Mazurek, Urzędu Marszałkowskiego pan Grzegorz Niechciał oraz przedstawicielka Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach nadkomisarz Monika Wierzbicka. Wszyscy członkowie kapituły bardzo pozytywnie wypowiedzieli się o podejmowanych na naszym terenie działaniach.

Na spotkaniu, w którym uczestniczyły instytucje działające na rzecz bezpieczeństwa prezentowano wszystkie akcje podejmowane w 2015 roku. Mieliśmy okazję zaprezentować programy realizowane przez HGR Starachowice i Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki „SOS DLA RUCHU DROGOWEGO”, „RAZEM DLA 112” „STRETTWORKER”, oraz dwa wydarzenia organizowane w ramach tych programów „Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze” oraz „RESTART A HEART czyli bicie rekordu RKO” Wszyscy członkowie komisji byli pod wrażeniem działań, w który wielokrotnie podkreślana była współpraca wielu instytucji i organizacji co bardzo pozytywnie wyróżnia nasz powiat na tle innych powiatów z województwa. Powiat starachowicki na swoim koncie ma już sześć pierwszych nagród Koziołka przyznawanych za działania na rzecz bezpieczeństwa w ramach programu Bezpieczne Świętokrzyskie i to zdobyte w ciągu ostatnich lat. Cieszymy się że nasza grupa ratownicza ze swoimi działaniami wpisuje się w realizację programu i mamy nadzieję że również w tym roku, działania podejmowane na terenie naszego powiatu znajdą uznanie w oczach kapituły.

 

U maluchów w „Akademii Przedszkolaka”

Po raz kolejny w tym roku nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice gościli u przedszkolaków. Tym razem zawitaliśmy do Akademii Przedszkolaka w Starachowicach. Naszym ratownikom towarzyszyła Neska, która po zapoznaniu przedszkolaków z numerem 112 i praca ratowników pomogła nam przekazać kilka ważnych informacji na temat zachowania się dzieci w kontaktach z nieznajomymi zwierzętami.  Na zakończenie przedszkolaki przekupiły nas wspaniałymi ptysiami z kremem, przez co na pewno odwiedzimy ich pewnie jeszcze nie raz.

 

Ćwiczenia "SZPITAL 2016"

W piątek 15 kwietnia 2016 r. na terenie Szpitala Powiatowego i jego otoczenia, przeprowadzone zostały ćwiczenia służb ratowniczych pod kryptonimem „SZPITAL 2016”, Ćwiczenia składały się z kilku epizodów.  Wypadku w którym wzięły udział dwa  samochody osobowe przy skrzyżowaniu ulic Radomskiej i Batalionów Chłopskich, w którym poszkodowane zostały trzy osoby. Pożaru w części gospodarczej  szpitala miejskiego, który spowodował zadymienie na jednym z pięter, gdzie personel zmuszony był ewakuować jedno z pięter szpitala, oraz epizod wywołany przez nieznanego mężczyznę, który w jednym z pomieszczeń szpitala, przy pomocy petardy doprowadza do uwolnienia niezidentyfikowanego białego proszku, który  został rozpylony na czterech pracownikach. Sprawca uciekł w kierunku lądowiska dla helikopterów, gdzie został zatrzymany przez policjantów, a na miejsce działań w celu pobrania próbek substancji oraz przeprowadzenia dekontaminacji skażonych osób została zadysponowana także Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego z Ostrowca Św.

 

Celem wspólnych ćwiczeń było doskonalenie umiejętności dowodzenia siłami i środkami na poziomie interwencyjnym i taktycznym oraz doskonalenie zasad współdziałania służb ratowniczych na terenie naszego powiatu.

 

Rozpoczęcie kolejnego sezonu z „Juventą”

 

 

Kolejny sezon nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice będą zabezpieczać  rozgrywki Katolickiego Klubu Sportowego "JUVENTA". W kolejnej rundzie w rozgrywkach uczestniczyć będą zawodnicy w 10 kategoriach wiekowych.

 

Turniej piłkarski służb mundurowych

W dniu 12 marca 2016 roku nasi ratownicy po raz kolejny wzięli udział w  Turnieju Służb Mundurowych i Ratowniczych w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Starachowice w Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach. Rozgrywany już po raz dziewiąty,  był kolejną okazja do sportowej rywalizacji dla przedstawicieli służb mundurowych i ratowniczych, nie tylko z naszego powiatu.  Jak co roku do gry przystąpi kilkanaście drużyn reprezentujących Policję, Straż Pożarną, Straż Miejską oraz służby medyczne.  I choć z roku na rok poziom turnieju jest coraz wyższy,  to tu podobnie jak w piłce zawodowej coraz częściej sprawdza się powiedzenie że mimo tego że wszystkie drużyny biegają i walczą na boisku to i tak wygrywają….   - strażacy ze Skarżyska Kamiennej, którym serdecznie gratulujemy.

 

PIERŚCIEŃ PRZYJAŹNI na 100 lecie ZHP w Starachowicach Dla HGR Starachowice

W dniu 21 lutego uczestniczyliśmy w uroczystej gali z okazji Dnia Myśli Braterskiej i 100 lecia Harcerstwa w Starachowicach. Podczas gali w której wręczone zastały "PIERŚCIENIE PRZYJAŹNI" Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice otrzymała pierścień w kategorii "Drużyna Roku". Jest to dla Nas bardzo ważne wyróżnienie, tym bardziej że na obu etapach HGR Starachowice otrzymała największą ilość głosów, zarówno w głosowaniu funkcyjnych całego hufca, jak i głosowaniu internautów, podczas którego otrzymaliśmy ponad połowę wszystkich oddanych głosów, na  trzynaście nominowanych drużyn.

Wyróżnienie jest efektem naszej ciężkiej pracy, która nie byłaby tak owocna, gdyby nie współpraca Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice z wieloma osobami i instytucjami wśród których należy wymienić Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki, Straż Pożarną, Policję, Straż Miejską, ŚCRMiTS, Szpitalny Oddział Ratunkowy ze szpitala w Starachowicach, Automobil Klub o/Starachowice oraz Gminę i Powiat Starachowicki oraz firmy  wspierające Nas na co dzień, czy  podczas realizacji poszczególnych projektów. Wszystkim wspierającym Naszą Grupę w głosowaniu i codziennej pracy serdecznie dziękujemy.

 
Realizujemy programy
Reklama
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj17
mod_vvisit_counterWczoraj34
mod_vvisit_counterTen tydzień126
mod_vvisit_counterPoprzedni324
mod_vvisit_counterTen miesiąc923
mod_vvisit_counterPoprzedni839
mod_vvisit_counterWszystkie398586
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook