Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Zabezpieczenie V Orszaku Trzech Króli w Starachowicach

W środę 6 stycznia 2016 roku, po raz piąty ulicami Starachowic przeszedł Orszak Trzech Króli i po raz piaty nie zabrakło na orszaku Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, która nie tylko zabezpieczała orszak pod względem medycznym, ale także prowadziliśmy czoło orszaku dbając o właściwe tempo marszu dostosowane do uczestników. Uczestnicy wyruszyli po mszy w parafii pw. Wszystkich Świętych przy ulicy Radomskiej w Starachowicach ulicami: Radomską, Szkolną, Mrozowskiego i Aleją Armii Krajowej na plac „pod skałkami”. Po drodze zostały odegrane dwie inscenizacje. Jedna przy Domu Nauczyciela, gdzie Trzej Królowie  spotkali się z Herodem. Druga odegrana była na placu przy fontannie przy Alei Armii Krajowej, gdzie „dobro” stoczyło walkę ze „złem”. Diabły próbowały odwieść pielgrzymów od dalszej wędrówki, natomiast anioły namawiały do wytrwania w swoich postanowieniach. Na zakończenie uroczystości uczestnicy otrzymali gorącą grochówkę i wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu Artura Bieńka.

 

 

Inicjatorami i organizatorami orszaku były osoby reprezentujące organizacje skupione w  komitecie organizacyjnym  w skład którego weszli przedstawiciele  Rycerzy Kolumba, Urzędu Miejskiego, Straży Miejskiej, Komendy Powiatowej Policji, Hufca ZHP, HSPP,  Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, Starachowickiego Centrum Kultury, Stowarzyszenia Semper Fidelis,Towarzystwo Przyjaciół Lasu Kotyzka oraz właściciele cyrku Arena. Uroczystość poprowadził niezastąpiony Jacek Tarnowski.

 

Podsumowanie projektu i podziękowanie dla HGR Starachowice

17 grudnia 2016 roku podsumowany został drugi etap projektu "Starachowice Bezpieczne w Praktyce"  realizowany przez Gminę Starachowice ze środków rządowego programu "RAZEM BEZPIECZNIEJ". Na podsumowaniu nie zabrakło także podziękowań dla Harcerskiej Grupy Ratowniczej, która bardzo czynnie włączyła się w realizowanie poszczególnych elementów projektu. Zapraszamy do przeczytania artykułu zamieszczonego w Gazecie Starachowickiej.

 

 

Szkolenie Nadleśnictwo Suchedniów

Na koniec roku w drugim tygodniu grudnia mieliśmy okazję przeprowadzić szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy w Nadleśnictwie Suchedniów. Instruktorzy Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice spotkali się dwukrotnie z pracownikami przeprowadzając zajęcia teoretyczne i zajęcia praktyczne w które leśnicy byli wyjątkowo zaangażowani.

 

Ogólnopolska Terenowa Integracja dla Choinki 2015 Świętokrzyskie
 

Ogólnopolska Terenowa Integracja dla Choinki 2015 Świętokrzyskie

5 Grudnia 2015 roku ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice uczestniczyli w zabezpieczeniu III Świętokrzyskiej Terenowej Integracji dla Choinki. Impreza została zorganizowana przez   "Wertep Brody" "Camp 4x4" oraz "Świętokrzyski Jeep" a do współpracy przyłączyło się wiele instytucji i osób, które wspierały integracją rzeczami na  loterię i paczki dla najmłodszych. Celem imprezy była integracja środowisk 4x4 w szczytnym celu wspierania osób potrzebujących. Podczas imprezy w której uczestniczyło 104 załogi rywalizujące w dwóch klasach z wpisowego, licytacji przedmiotów i loterii fantowej zebrano ponad 23 tysiące złoty. Po imprezie organizatorzy zorganizowali także licytację pierwszego numeru startowego, na kwotę dwóch tysięcy złoty, które zostały przeznaczone na pomoc dla Bartka. Już dziś w imieniu organizatorów  zapraszamy wszystkich no kolejną na pewno jeszcze bardziej udana Świętokrzyską Integrację

 

 

 

 

 

 

 

Zabezpieczenie Orszaku Świętej Barbary

5 grudnia dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników Uroczystości Świętej Barbary Patronki Starachowic. W uroczystości uczestniczył ksiądz prałat Piotr Supierz, Sekretarz Papieskiej Rady do Spraw Służby Zdrowia w Watykanie oraz ksiądz Marek Janas, dziekan Dekanatu Starachowice-Północ. Przy figurze św. Barbary odmówiono modlitwę za Starachowice i procesyjnie – szlakiem dawnych górników – wyruszono do kościoła. Procesja ze św. Barbarą w asyście górników. Orszak przeszedł ulicami T. Krywki, Konstytucji 3 Maja, Bohaterów Westerplatte i Św. Barbary do kościoła Wszystkich Świętych, gdzie odprawiono uroczystą mszę odpustową. Po mszy na uczestników czekał poczęstunek przygotowany przez  Rycerze Kolumba. Były też stoiska z ozdobami świątecznymi. Podsumowano także konkurs plastyczny plastycznym i fotograficzny z którego najpiękniejsze prace zostały wydrukowane i wywieszone na dwóch dużych planszach jako wyraz naszej wdzięczności patronce.

 

 

Szkolenie dla nauczycieli

 

Kolejne szkolenie dla grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej nr 12 odbyło się na początku grudnia. Nasi instruktorzy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, przeprowadzili zajęcia w których umiejętności praktyczne nabierali także kandydaci do HGR z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater.

 

Zabezpieczenie uroczystości Odzyskania Niepodległości

Tradycyjnie już podczas uroczystych obchodów rocznicy Odzyskania Niepodległości ratownicy Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice dbali o bezpieczeństwo uczestników zarówno podczas mszy świętej jak i podczas drugiej części pod Pomnikiem Niepodległości.

Po zakończeniu uroczystości wspieraliśmy Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki i 38 Starachowicką Drużynę Harcerską w organizacji II Gry Miejskiej "Obrońcom Rzeczpospolitej"

 

Szkolenie dla nauczycieli

 

Pod koniec listopada 2015 instruktorzy Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice przeprowadzili kurs pierwszej pomocy  dla nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 12 w Starachowicach. Było to kolejne spotkanie spotkanie szkoleniowe naszej grupy z gronem pedagogicznym szkoły. Z kolejną grupą spotkamy się jeszcze w grudniu br.

 

Z wizyta u przedszkolaków

30 października 2015 roku odwiedziliśmy przedszkole na ul Granicznej w Starachowicach, gdzie spotkaliśmy się z dwoma najstarszymi grupami przedszkolaków. Podczas spotkania sprawdziliśmy znajomość numerów alarmowych u przedszkolaków oraz pokazaliśmy podstawowe działania jakie przedszkolaki są w stanie zrobić podczas ratowania osób. Na zakończenie opowiadaliśmy jak należy się zachowywać w kontaktach z psami i co robić w przypadku agresji z ich strony. Przedszkolami mogły też zobaczyć kilka sztuczek w wykonaniu Neski, która towarzyszyła man podczas wizyty w przedszkolu.

 
Realizujemy programy
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 
Stronę odwiedziło
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook