Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Turniej piłkarski służb mundurowych

W dniu 12 marca 2016 roku nasi ratownicy po raz kolejny wzięli udział w  Turnieju Służb Mundurowych i Ratowniczych w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Starachowice w Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach. Rozgrywany już po raz dziewiąty,  był kolejną okazja do sportowej rywalizacji dla przedstawicieli służb mundurowych i ratowniczych, nie tylko z naszego powiatu.  Jak co roku do gry przystąpi kilkanaście drużyn reprezentujących Policję, Straż Pożarną, Straż Miejską oraz służby medyczne.  I choć z roku na rok poziom turnieju jest coraz wyższy,  to tu podobnie jak w piłce zawodowej coraz częściej sprawdza się powiedzenie że mimo tego że wszystkie drużyny biegają i walczą na boisku to i tak wygrywają….   - strażacy ze Skarżyska Kamiennej, którym serdecznie gratulujemy.

 

PIERŚCIEŃ PRZYJAŹNI na 100 lecie ZHP w Starachowicach Dla HGR Starachowice

W dniu 21 lutego uczestniczyliśmy w uroczystej gali z okazji Dnia Myśli Braterskiej i 100 lecia Harcerstwa w Starachowicach. Podczas gali w której wręczone zastały "PIERŚCIENIE PRZYJAŹNI" Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice otrzymała pierścień w kategorii "Drużyna Roku". Jest to dla Nas bardzo ważne wyróżnienie, tym bardziej że na obu etapach HGR Starachowice otrzymała największą ilość głosów, zarówno w głosowaniu funkcyjnych całego hufca, jak i głosowaniu internautów, podczas którego otrzymaliśmy ponad połowę wszystkich oddanych głosów, na  trzynaście nominowanych drużyn.

Wyróżnienie jest efektem naszej ciężkiej pracy, która nie byłaby tak owocna, gdyby nie współpraca Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice z wieloma osobami i instytucjami wśród których należy wymienić Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki, Straż Pożarną, Policję, Straż Miejską, ŚCRMiTS, Szpitalny Oddział Ratunkowy ze szpitala w Starachowicach, Automobil Klub o/Starachowice oraz Gminę i Powiat Starachowicki oraz firmy  wspierające Nas na co dzień, czy  podczas realizacji poszczególnych projektów. Wszystkim wspierającym Naszą Grupę w głosowaniu i codziennej pracy serdecznie dziękujemy.

 

Spotkanie w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Starachowicach

11 luty to święto numeru 112, które było pretekstem do odwiedzenia Przedszkole Miejskie Nr 2 im. Kubusia Puchatka. Ratownicy z Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice spotkali się ze wszystkimi przedszkolakami, aby opowiedzieć im o pracy ratownika, ale także o numerze alarmowym i udzielaniu pierwszej pomocy. Na zakończenie otrzymali od nas prace do kolorowania z numerami alarmowymi, które obiecali się ładnie pokolorować. My ze swej strony obiecaliśmy w zamian za ich prace, rewizytę z naszą Nescą, na kolejne zajęcia, podczas których dowiedzą się nie tylko o pracy psa ratownika, ale także o zachowaniu się podczas kontaktu z psami w różnych sytuacjach.

 

Zajęcia na kursie samoobrony dla kobiet w Dwikozach

Po przeprowadzeniu w ubiegłym roku zajęć na kursie samoobrony dla kobiet w Ostrowcu, tym razem nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, zawitali do miejscowości Dwikozy, koło Sandomierza, gdzie poprowadziliśmy zajęcia z pierwszej pomocy na kursie samoobrony dla kobiet zorganizowanym przez wójta gmin Dwikozy, władze samorządowe oraz klub Sparta Dwikozy. .

 

24 Finał WOSP w Starachowicach

Tradycyjnie w styczniu ratownicy Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice dbali o bezpieczeństwo uczestników finał WOSP, który po raz kolejny odbył się w Starachowickim Centrum Kultury.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobnie jak w latach ubiegłych prowadziliśmy także zajęcia z udzielania pierwszej pomocy na przygotowanym stoisku w holu SCK. Podczas zajęć oprócz zajęć z resuscytacji można było się nauczyć obsługi defibrylatora AED oraz worka typu Ambu. Dla najmłodszych były robione sztuczne rany. Tu też opowiadaliśmy i pokazywaliśmy sposoby opatrywania ran.

 

Zabezpieczenie V Orszaku Trzech Króli w Starachowicach

W środę 6 stycznia 2016 roku, po raz piąty ulicami Starachowic przeszedł Orszak Trzech Króli i po raz piaty nie zabrakło na orszaku Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, która nie tylko zabezpieczała orszak pod względem medycznym, ale także prowadziliśmy czoło orszaku dbając o właściwe tempo marszu dostosowane do uczestników. Uczestnicy wyruszyli po mszy w parafii pw. Wszystkich Świętych przy ulicy Radomskiej w Starachowicach ulicami: Radomską, Szkolną, Mrozowskiego i Aleją Armii Krajowej na plac „pod skałkami”. Po drodze zostały odegrane dwie inscenizacje. Jedna przy Domu Nauczyciela, gdzie Trzej Królowie  spotkali się z Herodem. Druga odegrana była na placu przy fontannie przy Alei Armii Krajowej, gdzie „dobro” stoczyło walkę ze „złem”. Diabły próbowały odwieść pielgrzymów od dalszej wędrówki, natomiast anioły namawiały do wytrwania w swoich postanowieniach. Na zakończenie uroczystości uczestnicy otrzymali gorącą grochówkę i wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu Artura Bieńka.

 

 

Inicjatorami i organizatorami orszaku były osoby reprezentujące organizacje skupione w  komitecie organizacyjnym  w skład którego weszli przedstawiciele  Rycerzy Kolumba, Urzędu Miejskiego, Straży Miejskiej, Komendy Powiatowej Policji, Hufca ZHP, HSPP,  Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, Starachowickiego Centrum Kultury, Stowarzyszenia Semper Fidelis,Towarzystwo Przyjaciół Lasu Kotyzka oraz właściciele cyrku Arena. Uroczystość poprowadził niezastąpiony Jacek Tarnowski.

 

Podsumowanie projektu i podziękowanie dla HGR Starachowice

17 grudnia 2016 roku podsumowany został drugi etap projektu "Starachowice Bezpieczne w Praktyce"  realizowany przez Gminę Starachowice ze środków rządowego programu "RAZEM BEZPIECZNIEJ". Na podsumowaniu nie zabrakło także podziękowań dla Harcerskiej Grupy Ratowniczej, która bardzo czynnie włączyła się w realizowanie poszczególnych elementów projektu. Zapraszamy do przeczytania artykułu zamieszczonego w Gazecie Starachowickiej.

 

 

Szkolenie Nadleśnictwo Suchedniów

Na koniec roku w drugim tygodniu grudnia mieliśmy okazję przeprowadzić szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy w Nadleśnictwie Suchedniów. Instruktorzy Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice spotkali się dwukrotnie z pracownikami przeprowadzając zajęcia teoretyczne i zajęcia praktyczne w które leśnicy byli wyjątkowo zaangażowani.

 

Ogólnopolska Terenowa Integracja dla Choinki 2015 Świętokrzyskie
 

Ogólnopolska Terenowa Integracja dla Choinki 2015 Świętokrzyskie

5 Grudnia 2015 roku ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice uczestniczyli w zabezpieczeniu III Świętokrzyskiej Terenowej Integracji dla Choinki. Impreza została zorganizowana przez   "Wertep Brody" "Camp 4x4" oraz "Świętokrzyski Jeep" a do współpracy przyłączyło się wiele instytucji i osób, które wspierały integracją rzeczami na  loterię i paczki dla najmłodszych. Celem imprezy była integracja środowisk 4x4 w szczytnym celu wspierania osób potrzebujących. Podczas imprezy w której uczestniczyło 104 załogi rywalizujące w dwóch klasach z wpisowego, licytacji przedmiotów i loterii fantowej zebrano ponad 23 tysiące złoty. Po imprezie organizatorzy zorganizowali także licytację pierwszego numeru startowego, na kwotę dwóch tysięcy złoty, które zostały przeznaczone na pomoc dla Bartka. Już dziś w imieniu organizatorów  zapraszamy wszystkich no kolejną na pewno jeszcze bardziej udana Świętokrzyską Integrację

 

 

 

 

 

 

 
Realizujemy programy
Reklama
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj24
mod_vvisit_counterWczoraj17
mod_vvisit_counterTen tydzień121
mod_vvisit_counterPoprzedni135
mod_vvisit_counterTen miesiąc390
mod_vvisit_counterPoprzedni730
mod_vvisit_counterWszystkie396471
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook