Debata "Bezpieczni na drogach - RAZEM DLA 112"

6 grudni w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach się debata społeczna, która dotyczyła stanu bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu. W spotkaniu brali udział przedstawiciele władz samorządowych z panem starostą Andrzejem Matynią na czele oraz przedstawiciele instytucji zajmujących się bezpieczeństwem i działaniami profilaktycznymi na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu. Obecni byli przedstawiciele  ŚCRMiTS, HGR Starachowice, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej i Policji, dyrektorzy szkół wraz z delegacjami uczniowskimi, przedstawiciele mediów i społeczności lokalnych. W debacie uczestniczył także I Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach podinsp. Rafał Derlatka.  Dyskusja podczas debaty przeprowadzona była, w czterech panelach tematycznych: bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania, bezpieczeństwo w miejscu publicznym i oceny działań policji oraz wypracowanie wniosków mających na celu poprawę bezpieczeństwa. Po debacie odbyło się podsumowanie działań w ramach programu Bezpieczni na drogach - Razem dla 112.

Wręczono nagrody w konkursach plastycznym i filmowym przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki, Harcerską Grupę Ratownicza Starachowice i Starachowicką Policję. Nie obyło się też bez podziękowań dla instytucji partnerów programu. Pamiątkowe grawertony otrzymali od Starosty i Komendanta Wojewódzkiego Policji min; HGR Starachowice, Policja, Straż Pożarna, Straż Miejska, AutomobilKlub, Komenda Hufca ZHP Starachowice oraz Starachowickie Pogotowie. Wręczono też 4 Statuetki indywidualne które otrzymali członkowie Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice: Karol Janeczek, Aleksandra Łądkowska, Ola Wysocka i nasz stażysta Kamil Kopciał.