IX  WOJEWÓDZKIE MŁODZIEŻOWE ZAWODY RATOWNICZE

O PUCHAR
STAROSTY STARACHOWICKIEGO

Starachowice 2015

W dniu 18 września 2015. (piątek) na terenie Harcerskiego Ośrodka Obozowego Hufca ZHP Starachowice „LUBIANKA” w Starachowicach odbędą się IX Wojewódzkie Zawody Ratownicze o puchar Starosty Starachowickiego. Zawody organizowane są   w partnerstwie przez:

• Harcerską Grupą Ratowniczą Starachowice,
  • Stowarzyszeniem Bezpieczny Powiat Starachowicki,
  • Powiat Starachowicki
  • Komendę Wojewódzka Policji w Kielcach
  • Komendą Powiatową Policji w Starachowicach
  • Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach
  • Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego
  • Szpitalny Oddział Ratunkowy w Starachowicach.
  • Automobilklub oddział Starachowice

Zawody mają na celu podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności dzieci  i młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Miejsce zawodów:
Harcerski Ośrodek Obozowy Hufca ZHP Starachowice „LUBIANKA” (od strony lasu) ul. Szydłowskiego 1 w Starachowicach. Wjazd od ulicy Myśliwskiej.

Planowany harmonogram zawodów:
Meldowanie się zespołów           09.00 - 09.30
Rozpoczęcie i start zawodów     09.30 - 10.00
Rywalizacja zespołów                10.00 - 13.00
Posiłek dla uczestników             13.00 - 13.30
Zakończenie zawodów               13.30 - 14.00

Zawody odbędą się w 3 kategoriach wiekowych w 4-5 osobowych zespołach reprezentujących: szkoły, kluby, drużyny harcerskie, organizacje pozarządowe itp.
Kategoria I   -  Szkoły podstawowe (uczniowie szkół podstawowych,  reprezentujący szkoły lub inne organizacje)
Kategoria II  -  Szkoły gimnazjalne (uczniowie szkół gimnazjalnych, reprezentujący szkoły lub inne organizacje)
Kategoria III -    Kategoria otwarta (uczniowie szkół średnich, reprezentujący szkoły lub inne organizacje).

W celu unikniecie nieporozumień, zespoły szkolne nieposiadające zgłoszenia w wersji papierowej z potwierdzeniem przez dyrekcje szkoły lub zespoły reprezentujący inne jednostki, muszą posiadać ze sobą aktualne legitymacje szkolne. Osoby młodsze mogą startować w starszej kategorii.

UWAGA: W każdej kategorii wystartować może tylko 12 zespołów. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku zgłoszenia więcej niż jednego zespołu z jednej organizacji, w jednej kategorii, zespół zostanie przyjęty tylko w przypadku wolnych miejsc.

Zgłoszenia prosimy kierować do dnia 15 września 2015 r do godziny 15.00,  drogą elektroniczną poprzez wypełnienie zgłoszenia  zgłoszenie w wersji pdf do pobrania .

Każdy zespół otrzyma mailowe potwierdzenie przyjęcia zespołu do udziału. Wersję papierową z aktualna listą startujących  zespoły przynoszą na start.

Informacje o zawodach można uzyskać pod adresem:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Udział w zawodach jest bezpłatny, dodatkowo zespoły zgłoszone w terminie otrzymają gorący posiłek podczas zawodów. Wszystkie zespoły otrzymają pamiątkowe dyplomy a zespoły sklasyfikowane na miejscach I-III puchary i nagrody !!!!

Uczestnicy zobowiązani są posiadać torbę pierwszej pomocy z podstawowym wyposażeniem ( folia NRC, nożyczki, materiały opatrunkowe itp.) !

Więcej informacji można uzyskać telefonicznie pod numerem   602 801 701

Zapraszamy także do zapoznania się z relacjami z zawodów zorganizowanych w poprzednich latach.