Integracja dla choinki 06.12.2014

W dniu 6 grudnia ratownicy  Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice dbali o bezpieczeństwo uczestników Świętokrzyskiej Terenowej Integracji "Dla Choinki" zorganizowanej przez Stowarzyszenie Wertep Brody, Świętokrzyski Jeep oraz Camp 4x4 Małe Jodło pod patronatem honorowym wójt gminy Brody. I choć głównym punktem imprezy był rajd terenowy po gminie Brody i okolicach w którym uczestniczyło w nim 67 załóg - nie tylko z województwa świętokrzyskiego, to akcji przyświecał bardzo szczytny cel, zbiórka środków na pomoc dzieciom  z dwóch domów dziecka: "Dobra Chata" z Kielc i placówki opiekuńczej w Stawie Kunowskim. Podczas rajdu  oraz w trakcie zorganizowanej na zakończenie licytacji, zebrano kwotę 16 619 zł , która została przeznaczona na pomoc wyżej wspomnianym placówkom. W trakcie imprezy uczestnicy rajdu oraz osoby towarzyszące mieli okazję zapoznać się z naszymi działaniami w ramach projektu SOS DLA RUCHU DROGOWEGO. Na specjalnie przygotowanym namiocie można było dodatkowo spróbować swoich umiejętności z zakresu pierwszej pomocy z użyciem sprzętu wykorzystywanego w ratownictwie drogowym. Deski ortopedycznej, kołnierzy, kamizelek KED czy defibrylatora automatycznego. Najmłodsi za udział w zajęciach otrzymywali materiały odblaskowe w postaci opasek, zawieszek i kamizelek odblaskowych. Więcej naszych zdjęć z raju na naszym profilu na FB.