XII Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze - relacja

Już po raz XII zorganizowaliśmy Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze o puchar Starosty Starachowickiego. Już po raz drugi głównym naszym partnerem było Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej Everest. W tym roku 26 zespołów rywalizowało na trzech kategoriach wiekowych, nieco zmienionych ze względu na reformę szkolna i likwidacje gimnazjów. Zespoły rywalizowały w kategoriach wiekowych. Najmłodsza kategoria czyli Szkoły Podstawowe, tu startowali uczniowie  klas IV-VI. Druga kategoria powstała z przekształcenia kategorii Szkół Gimnazjalnych czyli uczniowie Gimnazjów oraz klas VI-XII Szkoł Podstawowych. I trzecia najstarsza kategoria czyli uczniowie szkół Średnich. Zawody wspierali tak jak w latach poprzednich przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Szczególne podziękowania dla Pana Andrzeja Sendeckiego, Pana Marka Pawłowskiego Pana Stanisława Staneckiego, Komendy Powiatowej PSP, Komendy Powiatowej Policji, Oddziału Starachowickiego  ŚCRMiTS SOR Starachowice, Straży Miejska, Komendy Hufca ZHP Starachowice oraz Pani Starosty Danuty Krępy, która objęła Honorowy Patronat nad zawodami.

Rywalizacja w najmłodszej kategorii zakończyła się następująco:

I MIEJSCE - reprezentacja Szkoły Podstawowej w Nietulisku

II MIEJSCE - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP z Lubieni.

III MIEJSCE - reprezentacja Szkoły Podstawowej w Stawie Kunowskim

W kategorii drugiej rywalizacja zakończyła się podobnie jak w ubiegłym roku:

I MIEJSCE - 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im Emilii Plater

II MIEJSCE - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP z Lubieni

III MIEJSCE - reprezentacja Gimnazjum w Szerzawach

W najstarszej i najtrudniejszej kategorii rywalizacja zakończyła się następująco:

I MIEJSCE - reprezentacja VI Liceum Ogólnokształcącego im Juliusza Słowackiego, Kielce

II MIEJSCE - Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Mikołaja Kopernika, Ostrowiec

III  MIEJSCE - 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater

Zawody nie mogłyby się odbyć gdyby nie wsparcie ze strony:

Gminy Starachowice,

Starosty Starachowickiego,

Urzędu Marszałkowskiego,

za co w imieniu swoim, wszystkich współorganizatorów i jednostek wspierających zarówno Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest jak i  Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice oraz same zawody serdecznie dziękujemy.