Funkcjonowanie każdej jednostki to nie tylko ludzie i chęci do działania. Niezbędnym elementem każdej grupy jest także właściwe wyposażenie w niezbędny sprzęt i środki. Pozyskanie sprzętu i środków do działania jest w obecnych czasach coraz trudniejsze,  dlatego na początku chcielibyśmy podziękować za pomoc i wymienić choć część organizacji i instytucji, które  wspierają Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice

Szczególne podziękowania kierujemy do Narodowej Agencji Programu Młodzież. To dzięki środkom z Programu Młodzież i realizacji programu "Nieść Chętna Pomoc" powstała Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice. Ogromne podziękowania należą się także Urzędowi Miasta Starachowice, który pomógł nam przy realizacji programu i powstaniu HGR Starachowice.   Ogromne wsparcie z strony Gminy Starachowice otrzymujemy od Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, z która wspólnie realizujemy wiele  działań profilaktycznych. Wiele też zawdzięczamy stowarzyszeniom, dzięki którym Nasza Grupa może się dalej rozwijać i realizować swoje cele i zamierzenia. Tu w pierwszej kolejności należy wymienić Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Wspólnie Pomagamy z Kielc, Fundację Orlen Dar Serca, Stowarzyszenie Droga i Bezpieczeństwo. Ogromy wkład ma także Starostwo Powiatowe w Starachowicach, które niezmiernie od początku wspiera nasze działania. Znaczna pomoc uzyskaliśmy też od wielu firm i osób prywatnych wśród których szczególnie należy wymienić firmę MARBO ze Starachowic,  dostarczająca nam najwyższej jakości toreb i plecaków medycznych. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie i życzliwość.

WYKAZ SPRZĘTU HARCERSKIEJ GRUPY RATOWNICZEJ STARACHOWICE

Transport:

Samochód terenowy Land Rover DEFENDER 110. - szt 2.

Terenowa przyczepa ratownicza  SANKEY.

Polowy -  mobilny punk medyczny

Namiot pneumatycznym firmy Lubawa S.A. o powierzchni 38 m2

Agregat prądotwórczy Honda EU 20i

Pompa do pompowania i wypompowania powietrza z urządzeń pneumatycznych.

Wyposażenie namiotu (krzesła, łózka, stół, oświetlenie)

Zaplecze socjalne

Namioty expresowe VIKA o powierzchni 14 m2 - szt 2.

Sprzęt ratowniczy

Zestawy PSP R -1 szt 2.

Zestaw ratowniczy z inhalatorem tlenowym WOPR.

Torby i plecaki medyczne z wyposażeniem szt. 8.

Plecak medyczny do ratownictwa taktycznego.

Defibrylator automatyczny LifePak  CR plus,  szt. 1

Defimbrylator LifePak  1000 z funkcją  EKG, szt. 1

Zestaw segregacyjny TRAGE.

Odzież zgodna z rozporządzeniem ministra zdrowia z dn. 18 października 2010r w sprawie oznaczenia systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne o raz w zakresie umundurowania członków zespołów ratownictwa medycznego.

Kombinezony ochronne

Kaski Vertex Vent

Oświetlenie osobiste, Petzl

Okulary ochronne

Kurtki i spodnie ochronne firmy Nitzsche

Polary

Sprzęt łącznościowy

Radiotelefony przenośne Motorola GP 380

Radiotelefon samochodowy Motorola GM 360

Sprzęt ewakuacyjny:

Deska ortopedyczna IRO DUCK  szt 1.

Deska ortopedyczna Laerdar szt 1.

Płachty ewakuacyjne szt 3.

Nosze aluminiowe składane Laerdal szt 3.

Kamizelka KED szt 2.

Sprzęt do ewakuacji wysokościowej:

Kosz ewakuacyjny Trawerse Tytan szt. 1 (dostosowany do transportu powietrznego)

Kosz ewakuacyjny Laerdal serii 71 szt 1

Zestaw sprzętu  do ratownictwa wysokościowego.

Sprzęt i materiały szkoleniowe:

Fantom Litte Anne (osoba dorosła) szt. 4.

Fantom Rescusi Anne (pełna sylwetka, osoba dorosła)  szt. 1

Fantom Baby Anne (niemowlę) szt.  2.

Defibrylator automatyczny LifePak CR plus szt. 3.

Defibrylator automatyczny ZOLL

Rzutnik multimedialny szt. 1.

Zestaw do pozoracji ran 2 komplety.

Prezentacje multimedialne - zestaw.

Profesjonalne materiały charakteryzatorskie do ran - zestaw.

Symulator do ćwiczeń ewakuacji z samochodów, dostosowany do ćwiczeń z ewakuacji w każdej pozycji samochodu.