Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Zajęcia w SP-11

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Przedszkolaki z "7" na miasteczku ruchu drogowego

Po raz kolejny dyrekcja i wychowawcy Przedszkola nr 7 w Starachowicach zorganizowali dla swoich podopiecznych "Tydzień Bezpiecznego Przedszkolaka" W ramach zajęć spotkaliśmy się z przedszkolakami na miasteczku ruchu drogowego, gdzie wspólnie KP Policji przeprowadziliśmy zajęcia edukacyjne. Przedszkolaki już na początku spotkania mogły poznać sposoby udzielania pierwszej pomocy a zaczęliśmy od opatrzenia skaleczenia jednego z uczestników. Później były już tylko ćwiczenia i pokaz z naszą NESKĄ. Policjanci pokazali i przećwiczyli z przedszkolakami właściwe zachowanie na drodze korzystając z możliwości jakie daje miasteczko ruchu.

 

Szkolenie "SOS DLA RUCHU DROGOWEGO" w Ostrowcu

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

Kurs Pierwszej Pomocy dla "Przewodników ZHP"

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Szkolenie dla Stowarzyszenie ,,Przyjacielska Dłoń”

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

Spotkanie z kapitułą "Nagrody Koziołka"

30 marca 2016 roku przedstawiciele Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice uczestniczyli w spotkaniu z Kapituła Nagrody Koziołka w ramach programu Bezpieczne Świętokrzyskie, która wizytowała powiat starachowicki jako jeden z sześciu powiatów , które zakwalifikowały się do nagrody. Podczas spotkania które prowadził Starosta Starachowicki Dariusz Dąbrowski, podsumowano działania z zakresu bezpieczeństwa w 2015 roku. W skład kapituły konkursowej wchodzą przedstawiciele urzędów Wojewódzkiego pani Ewa Mazurek, Urzędu Marszałkowskiego pan Grzegorz Niechciał oraz przedstawicielka Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach nadkomisarz Monika Wierzbicka. Wszyscy członkowie kapituły bardzo pozytywnie wypowiedzieli się o podejmowanych na naszym terenie działaniach.

Na spotkaniu, w którym uczestniczyły instytucje działające na rzecz bezpieczeństwa prezentowano wszystkie akcje podejmowane w 2015 roku. Mieliśmy okazję zaprezentować programy realizowane przez HGR Starachowice i Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki „SOS DLA RUCHU DROGOWEGO”, „RAZEM DLA 112” „STRETTWORKER”, oraz dwa wydarzenia organizowane w ramach tych programów „Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze” oraz „RESTART A HEART czyli bicie rekordu RKO” Wszyscy członkowie komisji byli pod wrażeniem działań, w który wielokrotnie podkreślana była współpraca wielu instytucji i organizacji co bardzo pozytywnie wyróżnia nasz powiat na tle innych powiatów z województwa. Powiat starachowicki na swoim koncie ma już sześć pierwszych nagród Koziołka przyznawanych za działania na rzecz bezpieczeństwa w ramach programu Bezpieczne Świętokrzyskie i to zdobyte w ciągu ostatnich lat. Cieszymy się że nasza grupa ratownicza ze swoimi działaniami wpisuje się w realizację programu i mamy nadzieję że również w tym roku, działania podejmowane na terenie naszego powiatu znajdą uznanie w oczach kapituły.

 

U maluchów w „Akademii Przedszkolaka”

Po raz kolejny w tym roku nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice gościli u przedszkolaków. Tym razem zawitaliśmy do Akademii Przedszkolaka w Starachowicach. Naszym ratownikom towarzyszyła Neska, która po zapoznaniu przedszkolaków z numerem 112 i praca ratowników pomogła nam przekazać kilka ważnych informacji na temat zachowania się dzieci w kontaktach z nieznajomymi zwierzętami.  Na zakończenie przedszkolaki przekupiły nas wspaniałymi ptysiami z kremem, przez co na pewno odwiedzimy ich pewnie jeszcze nie raz.

 

Ćwiczenia "SZPITAL 2016"

W piątek 15 kwietnia 2016 r. na terenie Szpitala Powiatowego i jego otoczenia, przeprowadzone zostały ćwiczenia służb ratowniczych pod kryptonimem „SZPITAL 2016”, Ćwiczenia składały się z kilku epizodów.  Wypadku w którym wzięły udział dwa  samochody osobowe przy skrzyżowaniu ulic Radomskiej i Batalionów Chłopskich, w którym poszkodowane zostały trzy osoby. Pożaru w części gospodarczej  szpitala miejskiego, który spowodował zadymienie na jednym z pięter, gdzie personel zmuszony był ewakuować jedno z pięter szpitala, oraz epizod wywołany przez nieznanego mężczyznę, który w jednym z pomieszczeń szpitala, przy pomocy petardy doprowadza do uwolnienia niezidentyfikowanego białego proszku, który  został rozpylony na czterech pracownikach. Sprawca uciekł w kierunku lądowiska dla helikopterów, gdzie został zatrzymany przez policjantów, a na miejsce działań w celu pobrania próbek substancji oraz przeprowadzenia dekontaminacji skażonych osób została zadysponowana także Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego z Ostrowca Św.

 

Celem wspólnych ćwiczeń było doskonalenie umiejętności dowodzenia siłami i środkami na poziomie interwencyjnym i taktycznym oraz doskonalenie zasad współdziałania służb ratowniczych na terenie naszego powiatu.

 

Rozpoczęcie kolejnego sezonu z „Juventą”

 

 

Kolejny sezon nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice będą zabezpieczać  rozgrywki Katolickiego Klubu Sportowego "JUVENTA". W kolejnej rundzie w rozgrywkach uczestniczyć będą zawodnicy w 10 kategoriach wiekowych.

 
Realizujemy programy
Reklama
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj24
mod_vvisit_counterWczoraj17
mod_vvisit_counterTen tydzień121
mod_vvisit_counterPoprzedni135
mod_vvisit_counterTen miesiąc390
mod_vvisit_counterPoprzedni730
mod_vvisit_counterWszystkie396471
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook