Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Zajęcia dla 13 Świętokrzyski Korpus Polskich Drużyn Strzeleckich

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Z Neską u przedszkolaków

Po raz drugi w tym roku ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Kubusia Puchatka. Tym razem podczas spotkania towarzyszyła nam nasza Neska. Przedszkolaki miały okazje poznać pracę psa,  jego zdyscyplinowanie i umiejętności. Mogły też poznać i przećwiczyć zachowanie się podczas kontaktów z nieznajomym i niebezpieczny psem.

 

Zawody powiatowe drużyn OSP

5 czerwca 2016 roku zapewnialiśmy bezpieczeństwo uczestników Powiatowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które odbyły się na płycie głównej stadionu przy ulicy Szkolnej w Starachowicach. W zawodach startowały drużyny w wieku od 10 do 16 lat. Zgodnie z regulaminem rozegrano dwie konkurencje: sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe. Z 26 drużyn z całego powiatu starachowickiego wystartowało 11 drużyn, w tym 4 drużyn dziewczęcych. W kategorii dziewcząt I miejsce zajął zespół MDP Mirzec z wynikiem 1022,96  pkt, przed zespołem MDP Osiny i zespołem MDP Ambrożów. W kategorii chłopców również najlepszy był zespół z MDP Mirzec z wynikiem 1019,17 pkt, który pokonał zespoły MDP Tychów Stary i MDP Gadka.

 

Zlot 58 Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego

Przez dwa dni Wąchock tętnił harcerskim życiem za sprawą uczestników 58 Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego. Blisko 600 uczestników spotkało się dzięki uprzejmości władz Wąchocka na zlocie rajdu, podczas którego podsumowano rywalizację na wszystkich ośmiu trasach rajdu. Nasi ratownicy z harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice po raz kolejny dbali o bezpieczeństwo uczestników zlotu zarówno podczas różnorodnych zajęć na zlocie jak i na apelu końcowym z udziałem zaproszonych gości. Nie zabrakło też interwencji związanych z trudami na trasach i wszechobecnymi na takich imprezach odciskach i otarciach.

 

 

Starachowice z kolejnym "Złotym Koziołkiem"

Po raz 17 podsumowano działania profilaktyczne w ramach programu "BEZPIECZNE ŚWIĘTOKRZYSKIE"  i po raz kolejny nasz Powiat Starachowicki stanął na najwyższym podium i to już 7 raz z rzędu. Nagrodę z rak pani Wojewody Agaty Wojtyszek, Marszałka Adama Jarubasa i Komendanta Świętokrzyskiej Policji insp. Artura Bednarka odebrał Starosta Dariusz Dąbrowski. Drugie miejsce zajęło Miasto Kielce a trzecie Powiat Buski. Nasz Starosta miał też okazję zaprezentować działania instytucji i organizacji, które zostały tak wysoko ocenione przez kapitułę "Koziołka".  Cieszymy się że wśród nich, znalazły się także działania Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice.

 

Jarmark u Starzecha

 

Kolejny „Jarmarku u Starzecha” odbył się w dniach 28-29 maja 2016 roku na terenie Muzeum Przyrody i Techniki, i kolejny raz wspólnie z Powiatowym Zakładem Opieki Zdrowotnej (SOR) nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice dbali o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia. Na Jarmarku swoje stoiska rozłożyli wystawcy targów sztuki, rzemiosła oraz produktów regionalnych. Nie brakowało też małej gastronomii. Mieszkańcy mogli też bezpłatnie zwiedzać ekspozycje muzealne.Podczas Jarmarku w naszym namiocie ratowniczym prowadziliśmy także zajęcia w ramach projektu SOS dla Ruchu Drogowego.

W sobotę na scenie prezentowali się przedstawiciele gminnych placówek kultury. Gwiazdą pierwszego wieczoru Jarmarku był Dziani i jego Gwiazdy Cygańskie. Drugiego dnia w  niedzielę, 29 maja od godziny 16 na scenie zaprezentowali się będą artyści ze starachowickich placówek kultury po których wystąpił zespół  Clodie. Wieczorem, około godziny 20.30 na scenę wyjdzie gwiazda wieczoru, znany między innymi z hitu „Prawdziwe powietrze”, zespół Loka. Dwudniowa zabawa zakończy się około godziny 22 pokazem sztucznych ogni.

 

 

 

 

Dzień dziecka pod "WIATĄ"

29 maja 2016 roku nasi ratownicy z HGR Starachowice dbali o bezpieczeństwo uczestników zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z okazji dnia dziecka,  festynu „Pod Wiatą”  W trakcie festynu oprócz konkursów dla dzieci i poczęstunku z grilla,  czekały na uczestników ciekawe atrakcje, wśród których wymienić należy ściankę wspinaczkową, zajęcia łucznicze, pneumatyczne piłkarzyki, turniej szachowy, oraz pokaz specjalistycznego samochodu do dachowania.

 

 

Zajęcia w Szzołach Podstawowych

Przez ostatnie dwa miesiące, spotykaliśmy się w szkołach, gdzie prowadziliśmy zajęcia z udzielania pierwszej pomocy w ramach projektu RAZEM dla 112. Przy okazji kończącego się roku szkolnego  wplataliśmy w zajęcia informacje o bezpiecznych zachowaniach podczas wakacji, które prowadziliśmy we współpracy z Komendą Powiatową Policji ze Starachowic. W zajęciach szczególnie dla najmłodszych wzbogacone były dodatkowo o blok zajęć związanych z bezpiecznym zachowaniu się w kontaktach z psami. W tych zajęciach towarzyszyła nam nasza Neska.

 

Przedszkolaki z "7" na miasteczku ruchu drogowego

Po raz kolejny dyrekcja i wychowawcy Przedszkola nr 7 w Starachowicach zorganizowali dla swoich podopiecznych "Tydzień Bezpiecznego Przedszkolaka" W ramach zajęć spotkaliśmy się z przedszkolakami na miasteczku ruchu drogowego, gdzie wspólnie KP Policji przeprowadziliśmy zajęcia edukacyjne. Przedszkolaki już na początku spotkania mogły poznać sposoby udzielania pierwszej pomocy a zaczęliśmy od opatrzenia skaleczenia jednego z uczestników. Później były już tylko ćwiczenia i pokaz z naszą NESKĄ. Policjanci pokazali i przećwiczyli z przedszkolakami właściwe zachowanie na drodze korzystając z możliwości jakie daje miasteczko ruchu.

 
Realizujemy programy
Reklama
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj17
mod_vvisit_counterWczoraj34
mod_vvisit_counterTen tydzień126
mod_vvisit_counterPoprzedni324
mod_vvisit_counterTen miesiąc923
mod_vvisit_counterPoprzedni839
mod_vvisit_counterWszystkie398586
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook